YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları’nın, Uçuran Cuma kampanyası ile dış hat uçuşlarında yüzde 50 indirim yapmasına rağmen fiyatları da en az bu oranda artırdığı iddia edildi.

Pegasus’un Uçuran Cuma kampanyasına yolculardan büyük tepki geldi. Sosyal medya ve şikayet sitelerine görüş belirten yolcular, Pegasus’un bilet ücretlerini artırmasından şikayetçi oldu. Barselona bileti almak isteyen Alihan adlı bir vatandaş da, indirim olacak deyip beklerken fiyatın iki katından fazla yükselmesine tepki gösterdi. Alihan adlı vatandaş, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Black Friday Fiyatları!

İstanbul-Barcelona gidiş dönüş bilet fiyatları dün baktığımda 900 lira civarındaydı. Bugün de Black Friday indirimi olması sebebiyle bileti indirimli halde bugün alırım diye düşünmüştüm. Fakat firmanın sitesine girip aynı tarihler için bilet sorguladığımda fiyatlar dünün iki katından da fazla bir bedele çıkmış yani yaklaşık 2000 lira civarında. Black Friday yalanıyla beraber fiyatlar 1000 lira civarına iniyor yani dünkü normal fiyatından daha pahalı indirimli fiyatı. Bu tarzda, indirim reklamı ve algısını kullanıp biletleri olduğundan daha fazla fiyata satma çabalarının cezai mahiyette bir sonucu olmalı.