İstanbul Havalimanı ile büyüme planlarını revize eden Türk Hava Yolları (THY), 2019’da filo, uçuş ekibi ve uçuş merkez sayısını daha da artırmayı planlıyor.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin 2019 yılına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. THY’ye 2019’da 41 yeni uçak geleceğini ve bazı uçakların filodan çıkacağını dile getiren Ekşi, filonun genişlemesine bağlı olarak gelecek yıl bin pilot, bin 600 kabin memuru alımı yapılacağını açıkladı. Ekşi bu yüzden gençlerin, yapılacak alımlarla ilgili hem THY’nin hem de iştiraklerinin web sitelerini takip etmelerini, kendilerine uyan iş ilanlarına müracaatta bulunmasını istedi.

ANKARA’DAN DIŞ HAT UÇUŞLARI ARTACAK

Bilal Ekşi, THY’nin Ankara’dan yurt dışında Roma, Londra, Bağdat ve Bakü’ye sefer yapması için bazı izinlerin alındığını, bazı izinler için de çalışmaların devam ettiğine dikkat çekerek, başkenti doğrudan yurt dışına bağlamak için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Ekşi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY arasında imzalanan protokol kapsamında Avrupa’dan Antalya’ya direkt sefer yapılması için strateji belirlediklerine işaret ederek, buradaki amacın, turist sayısının artırılmasının yanı sıra ülkeye daha çok para bırakacak turist gelmesi olduğunu kaydetti.

ANTALYA TURİZ HUB’I OLACAK

Ekşi, sivil hacavılığın gelecek yıllarda daha da gelişeceğini belirterek, İstanbul, Ankara ve Antalya’da uçuşların daha da artacağını dile getirdi. İstanbul’un ana ‘hub’ olmaya devam edeceğine dikkati çeken Ekşi, “Ankara ikinci hub olarak ortaya çıkarken, Antalya da turizm hub’ı olacak.” diye konuştu.