Türk Hava Yolları’nın (THY) Airbus 330 filosunda görev yaptığını iddia eden Levent Derelioğlu adlı sahte pilotun, THY Ekip Odası’nda rahatça girip çıktığı ve burada uzun süre vakit geçirdiği ortaya çıktı.

THY’de pilot olduğunu iddia eden Levent Derelioğlu isimli şahsın, sadece THY uçuş ekiplerinin kullandığı dinlenme salonundan fotoğraflar paylaşması tartışma yarattı. THY’de görev yapan pilot ve kabin memurlarının uçuş öncesi son hazırlıklarını yapmak ve dinlenmek için toplandığı salona elini kolunu sallayarak giren sahte pilotun, ekip odasındaki kabin memurları ile iletişime geçerek özel ilişkiler kurduğu iddia edildi.

THY’DE BU İSİMDE KİMSE YOK!

İddialar üzerine THY’den de açıklama geldi. THY de, Airbus 330 filosunda bu isimde bir pilotun uçmadığını bildirdi. Pilot üniforması ve malzemelerini instagram hesabında paylaşarak takipçilerine pilot izlenimi veren Derelioğlu’nun bu yolla da çok sayıda kişiyle özel ilişkiler kurduğu öğrenildi.

Sosyal medyada Tayyareci_Levo61 hesabını kullanan Levent Derelioğlu ise iddiaları yalanlayarak Airbus 330 filosunda pilot olarak görev yaptığını iddia etti.