Türk Hava Yolları (THY) pilotu G.’nin gasp edilen aracı, aylar sonra Avcılar’ın Firuzköy Mahallesi’nde bir arazide terk edilmiş halde bulundu. Edinilen bilgiye göre THY’de pilot olarak görev yapan G., uçuşunu tamamladıktan sonra 20 Ağustos gecesi evine gitmek üzere yola çıktı. Saat 02.30 civarında Sefaköy-Beylikdüzü istikametinde G’nin aracına arkadan bir başka araç kasıtlı olarak çarptı. Araçtan inen pilot G, bir anda gasp çetesinin saldırısına uğradı. Darp edilen pilotun aracını alan çete üyeleri olay yerinden hızla uzaklaştı. Olaydan sonra adeta bir dedektif gibi iz süren THY pilotu, aylarca aracının akıbetinin ne olduğunu araştırdı. Aracın gasp edildikten sonra 22 saat kullanıldığı ve üç farklı akaryakıt istasyonundan yakıt aldığı tespit edilirken, aynı çete üyelerinin 19 Eylül sabahı bir kadın sürücünün aracını gasp ettikten sonra yakalanmalarına rağmen serbest bırakıldıkları anlaşıldı. AĞIR HASARLI BULUNDU Cumhurbaşkanlığı şikayet merkezine olayla ilgili ihbarda bulunan pilot G, çete üyelerinin araçla farklı istasyonlardan yakıt almalarına rağmen kamera kayıtlarının incelenmediğini ve polisin soruşturmaya gerekli özeni göstermediğini iletti ve bu ihbarın hemen sonrasında araç Firuzköy’de boş bir arazide ağır hasarlı olarak bulundu. Hem darp edilen hem de aracı gasp edilen pilot G’ye, bu süreçte Hava İş Sendikası uçuş işletme temsilcilerinin destek verdiği ve hukuki konularda da yardımda bulunulduğu öğrenildi. HABERLER SONRASI ŞİKAYET DURDU! Özellikle gece geç saatlerde üniformalı olarak Basın Express yolu ve Beylikdüzü yönünde seyreden araçtaki uçuş ekiplerini hedef olarak seçen gasp çeteleri, bu araçlara arkadan çarparak durmalarını sağlıyor ve sonrasında da gasp ediyor. Son dönemde artan gasp olaylarına dikkat çekilip yapılan haberler sonrası emniyet yetkililerinin önlem alması ile gasp şikayetleri durmuştu.

 

Türk Hava Yolları (THY) pilotu G.’nin gasp edilen aracı, aylar sonra Avcılar’ın Firuzköy Mahallesi’nde bir arazide terk edilmiş halde bulundu.
Edinilen bilgiye göre THY’de pilot olarak görev yapan G., uçuşunu tamamladıktan sonra 20 Ağustos gecesi evine gitmek üzere yola çıktı. Saat 02.30 civarında Sefaköy-Beylikdüzü istikametinde G’nin aracına arkadan bir başka araç kasıtlı olarak çarptı. Araçtan inen pilot G, bir anda gasp çetesinin saldırısına uğradı. Darp edilen pilotun aracını alan çete üyeleri olay yerinden hızla uzaklaştı.

Olaydan sonra adeta bir dedektif gibi iz süren THY pilotu, aylarca aracının akıbetinin ne olduğunu araştırdı. Aracın gasp edildikten sonra 22 saat kullanıldığı ve üç farklı akaryakıt istasyonundan yakıt aldığı tespit edilirken, aynı çete üyelerinin 19 Eylül sabahı bir kadın sürücünün aracını gasp ettikten sonra yakalanmalarına rağmen serbest bırakıldıkları anlaşıldı.

AĞIR HASARLI BULUNDU
Cumhurbaşkanlığı şikayet merkezine olayla ilgili ihbarda bulunan pilot G, çete üyelerinin araçla farklı istasyonlardan yakıt almalarına rağmen kamera kayıtlarının incelenmediğini ve polisin soruşturmaya gerekli özeni göstermediğini iletti ve bu ihbarın hemen sonrasında araç Firuzköy’de boş bir arazide ağır hasarlı olarak bulundu. Hem darp edilen hem de aracı gasp edilen pilot G’ye, bu süreçte Hava İş Sendikası uçuş işletme temsilcilerinin destek verdiği ve hukuki konularda da yardımda bulunulduğu öğrenildi. 

HABERLER SONRASI ŞİKAYET DURDU!
Özellikle gece geç saatlerde üniformalı olarak Basın Express yolu ve Beylikdüzü yönünde seyreden araçtaki uçuş ekiplerini hedef olarak seçen gasp çeteleri, bu araçlara arkadan çarparak durmalarını sağlıyor ve sonrasında da gasp ediyor. Son dönemde artan gasp olaylarına dikkat çekilip yapılan haberler sonrası emniyet yetkililerinin önlem alması ile gasp şikayetleri durmuştu.