Rusya’nın düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda, İstanbul-Moskova seferini ilk kez kadınlardan oluşan bir mürettebatla gerçekleştirdi. Pobeda’nın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “Pobeda, bir İstanbul-Moskova seferini tarihinde ilk kez hepsi büyüleyici olan tamamen kadınlardan oluşan bir mürettebatla gerçekleştirildi. Şahane kızlarımızla tanışın” denildi. 2014’te kurulan havayolu şirketinin mesajında, “Yeri gelmişken, profesyonellik açısından hiçbiri erkeklerden bir adım bile geride değil” ifadeleri de yer aldı. Pobeda’nın Facebook’ta paylaştığı haberin altına onlarca yorum yapıldı. Kimisi “Kadınlar görev başına” gibi ifadelerle havayolu şirketini kutlarken, bazıları da “Uçak pilotu erkek olur” gibi cinsiyetçi sabit fikirlerin yıkılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rusya, kadınların işgücüne katılımının yüksek olduğu ülkelerden biri. Dünya Bankası’nın bu yılki verilerine göre Rusya’da kadınların işgücüne katılımı yüzde 55,7.

 

Rusya’nın düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda, İstanbul-Moskova seferini ilk kez kadınlardan oluşan bir mürettebatla gerçekleştirdi.

Pobeda’nın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “Pobeda, bir İstanbul-Moskova seferini tarihinde ilk kez hepsi büyüleyici olan tamamen kadınlardan oluşan bir mürettebatla gerçekleştirildi. Şahane kızlarımızla tanışın” denildi.


Pobeda’nın Facebook’ta paylaştığı haberin altına onlarca yorum yapıldı. Kimisi “Kadınlar görev başına” gibi ifadelerle havayolu şirketini kutlarken, bazıları da “Uçak pilotu erkek olur” gibi cinsiyetçi sabit fikirlerin yıkılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rusya, kadınların işgücüne katılımının yüksek olduğu ülkelerden biri. Dünya Bankası’nın bu yılki verilerine göre Rusya’da kadınların işgücüne katılımı yüzde 55,7.