YUSUF ZENGİN

THY Kuveyt Müdürü Muhammed Baltu, Büyükelçi Ayşe Hilal Sayan Koytak’ı ziyaret etti.

Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak, ziyaretle ilgi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koytak Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “THY Kuveyt Müdürü Muhammed Baltu’ya Kuveyt’e hoşgeldin diyor ve görevinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKELÇİNİN ÖZGEÇMİŞİ

1979 yılında İstanbul’da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Duisburg-Essen Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans yapmıştır.

2003-2005 yılları arasında Siegen Üniversitesi’nde (Almanya) Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2005 yılında AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı’nda başladığı Danışmanlık görevini 2008 yılına kadar sürdürmüştür. 2008-2014 yılları arasında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Dış Politika Danışmanlığı’nı yürütmüş, 2014-2016 yılları arasında Başbakanlık Müşaviri, 2016 yılında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Büyükelçi Ayşe Hilal Sayan Koytak, 26 Ekim 2017 tarihinde Kuveyt Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Sayan Koytak, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.