YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları ile İstanbul’dan Muş’a seyahat eden ancak hava muhalefeti nedeniyle Elazığ’a inmek zorunda kaldıkları uçakta büyük mağduriyet yaşayan Gizem adlı yolcu, yolculardan birinin de açlıktan fenalaştığını söyledi.

Pegasus’un olaylı İstanbul-Muş uçağı, Gizem adlı yolcuyu çileden çıkardı. Hava muhalefeti nedeniyle Elazığ’a inen ve burada bekledikten sonra Muş’a hareket eden uçakta toplamda 8 saat oturmak zorunda kaldıklarını dile getiren Gizem adlı yolcu, uçakta su ve kek ikramı yapıldığını ve yeterli sayıda su ve kek bulunmaması nedeniyle de büyük sıkıntı yaşandığını kaydetti.

Gizem adlı yolcu, Pegasus uçuşunda yaşadığı mağduriyeti ise sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus İnsanları Resmen Ölümle Sınıyor!

Bugün sabah 5.45 Sabiha gökçen- Muş uçuşunuzdaydım rezervasyon kodum q8y863. Maalesef Muş’a iniş yapılamadığı için 3 saat havada kaldık sonunda yakıt bitince Elazığ’a indik. Yakıt alıp tekrar Muş’a döndük. Toplamda 8 saat uçağın içindeydik. Hem mağdur olduk hem açlıktan öldük 8 saattir yolda olan insanlara sadece çay ve kek ikram ettiniz. O da yeterli sayıda olmadığı için çoğu kişi alamadı. Su zaten uçakta yoktu. Su istediğimde kalmadığı söylendi.

Ne uçaktan inmemize izin verdiniz ne de uçakta su var. Hani suyu bile parayla satıyorsunuz ya paralı almak istesem bile alamıyordum yani. Daha sonra bir kişi fenalaştı açlıktan ekip doktor var mı diye sorduğunda yardıma gittim. Kişinin uçakta tüm risklerini alarak müdahale ettim toparlamasını sağladım. THY uçakta medikal yardımda bulunan yolcularına mil puan verirken siz neden bol bol puan vermiyorsunuz?

Yani diyeceğim o ki hayatımda geçirdiğim en kötü uçuştu. Ekipman olarak çok eksiktiniz insanları 8 saat uçakta tutup aç ve susuz bıraktınız. Hakkınızda Tüketici Hakları’na şikayette bulunacağım. İnsanlara su bile temin edemediniz ki Elazığ havaalanında pistte bekliyorduk. Kabine su getirilmesi bu kadar zor olmamalı.