Türkiye'nin ilk ve tek Cumhurbaşkanlığı ailesi, Belediye Başkan Aday ve Adaylarının yayınlandığı AK Türkiye E- Dergimizi haftada en az 600 bin kişi okuyor.
Reklam ve haberlerinizin yayınlanması için turkiyehaberci1@gmail.com
AK TÜRKİYE  E-dergisini okumak için tıklayınız

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’na, uçuşların başlamasıyla karayoluyla ulaşım konusunda da büyük bir rahatlama yaşandı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) 31 Ekim’den itibaren uçuşlara başladığı İstanbul Havalimanı ile ilgili en çok merak edilen sorular arasında, Havalimanı’nın nerede olduğu ve ulaşımın nasıl sağlandığı geliyor. Havalimanına ulaşım için ise çok sayıda alternatif bulunuyor.

İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Bölgedeki Tayakadın ve Akpınar mahalleleri arasındaki 76 kilometrekarelik alana inşa edilen üçüncü havalimanı Göktürk Arnavutköy, Çatalca kavşağında bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı otobüs ile ulaşım hatları

İstanbul Havalimanı’na konumu itibarı ile otobüs ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Şuanda toplamda 7 farklı hatta hizmet sunuluyor. İlerleyen dönemlerde ise 18 farklı hatta 150 otobüs ile ulaşım sağlanması planlanıyor.

Hem İETT hem de Havaist otobüsleri kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaist otobüsleri 4 farklı hat ile hizmet sağlarken İETT otobüsleri ile İstanbul içindeki 3 farklı noktadan ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımı için kullanabileceğiniz otobüs hatları:

Havaist hatları

İST – 1 YENİ HAVALİMANI – YENİKAPI

– Yenikapı

– Bakırköy İDO

– Kuleli

– Başakşehir Metrokent

– Yeni Havalimanı

İST – 2 YENİ HAVALİMANI – TÜYAP

– Tüyap

– Cumhuriyet Mah.

– Bahçeşehir Merkez

– Yeni Havalimanı

İST – 7 YENİ HAVALİMANI – KOZYATAĞI

– Kozyatağı Metro

– Tepeüstü

– Kavacık Köprüsü

– Hasdal

– Yeni Havalimanı

İST – 7

– Gümüşsuyu Peron

– Beşiktaş Meydan

– Zincirlikuyu Metrobüs

– Göktürk

– Yeni Havalimanı

İETT Hatları:

H2 YENİ HAVALİMANI – MECİDİYEKÖY

– Mecidiyeköy Metrobüs

– Çağlayan

– Nurtepe

– Hasdal

– Kemer Yolu

– Orman Yolu

– Kıyı Emniyeti

– İhsaniye Kavşağı

– Yeni Havalimanı

H3 YENİ HAVALİMANI – HALKALI

– Gümrük

– 4. Cadde

– Rumeliler

– Atatürk Mah.

– Demirciler Sitesi

– Yeni Havalimanı

H4 YENİ HAVALİMANI – ATATÜRK HAVALİMANI

– Atatürk Havalimanı

– Başakşehir Metrokent

– Yeni Havalimanı

İstanbul Havalimanı metro ile ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı Metro ulaşımı M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı Metro Hattı ile sağlanacak. 2019 yılında tamamlanması gereken bu hat Gayrettepe istasyonunda Yenikapı-Hacıosman hattı ile entegre olacaktır toplam hat uzunluğu ise 36 km olacak.

İstanbul Havalimanı taksi ulaşımı

İstanbul Havalimanı’nın açılışı ile birlikte ilk etapta toplam 660 taksinin hizmet vermesi için anlaşıldı. Havalimanının kapasitesinin artması ile taksi sayısında da artış olması beklenmektedir. Yeni Havalimanı’nda hizmet verecek olan taksilere teknolojik açından getirilen standartlarla birlikte yolcuların şoför bilgisi,yol güzergahı, trafik yoğunluğu ve ücret bilgilerinin yer aldığı ekranlar yolcuları bilgilendiriyor. Ayrıca tüm taksilerde kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı özel araç ile ulaşım

Yeni havalimanına özel araç ile ulaşmanın en kolay yolu 3. Köprü üzerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca 2 ay boyunca yeni Havalimanı’nda ücretsiz olarak otopark hizmeti verilmektedir