YUSUF ZENGİN

Türkiye'nin ilk ve tek Cumhurbaşkanlığı ailesi, Belediye Başkan Aday ve Adaylarının yayınlandığı AK Türkiye E- Dergimizi haftada en az 600 bin kişi okuyor.
Reklam ve haberlerinizin yayınlanması için turkiyehaberci1@gmail.com
AK TÜRKİYE  E-dergisini okumak için tıklayınız

TAV Havalimanları’nın işlettiği Üsküp Havalimanı’nda bu yılın 2 milyonuncu yolcusu törenle karşılandı. Yolcu İvana Nikoloska’ya; uçak bileti ve konaklamadan oluşan Katar’a ziyaret paketi hediye edildi.

Üsküp Havalimanı’nda düzenlenen terminal binasındaki törene, Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy ve davetliler katıldı. Havalimanına, Qatar Airways ile gelen iki milyonuncu yolcu İvana Nikoloska’ya; TAV, Qatar Airways, BTA, ATU iş birliğinde uçak bileti ve konaklamadan oluşan Katar’a ziyaret paketi hediye edildi.

TAV VE HÜKÜMETİN BAŞARISI

Bakan Sugareski, etkinliğin Makedonya hava ulaşımı için tarihi sonuç olduğunu söyledi. Ülkesinin hava trafiği trendinin yükseliş gösterdiğini belirten Sugareski, “Bu, Makedonya’nın çekici destinasyon olabileceğini kanıtlayan ortağımız TAV ile hükümetin başarısıdır.” dedi.

HEDEF 3 MİLYON YOLCU

TAV Makedonya’nın son 8 yılda elde ettiği başarılara değinen TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy da, “2010 yılında yıl içinde bir milyon yolcu hedefini belirlemiştik. Bu hedefe 2014 yılında ulaştık. Daha sonra bir yıl içerisinde iki milyon yolcu hedefi belirledik, buna ise dört yıl sonra yani bugün ulaştık. Şimdi yeni bir hedef belirleyebiliriz. Şimdi ise gelecekteki hedefimizi 3 milyon yolcu olarak belirledik, bu, neden 2022 yılında olmasın.” diye konuştu.

 Üsküp Havalimanı’nın, Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 8 yılda üç kez Avrupa’da kendi kategorisinde en iyi hizmet veren havalimanı olarak ilan edildiğini anımsatan Ersoy, Doğu Avrupa’da da iki kez en iyi 10 havalimanı arasına girdiğini söyledi.