YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), yeni yılda kapatılması planlanan Atatürk Havalimanı’ndan 2019 için de bilet satışı yapmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçuşlar 31 Ekim’den itibaren başlamıştı. İlk etapta 5 merkeze uçuş gerçekleştiren THY, 10 Aralık’tan itibaren iki merkeze daha sefer düzenlemeye başlayacak.

Yılsonundan itibaren de Atatürk Havalimanı uçuşlara kapatılarak tüm seferler İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşecek. Ancak THY, buna rağmen 2019 yılı için Atatürk Havalimanı’ndan uçuş düzenlenecekmiş gibi bilet satışı yapmayı sürdürüyor. Durum böyle olunca da, İstanbul Havalimanı’na geçişin yine erteleneceği söylentilerine neden oluyor.

BU DOLANDIRICILIK DEĞİL Mİ?

Cem Say adındaki bir yolcu, sosyal medya hesabından THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan 2019 için bilet satışı yapmasına tepki gösterdi. “Dikkat! THY Ocak ayında Atatürk Havalimanı’ndan kalkış-iniş diye bilet satıyor.” Diyen Say, “Sonra ‘demek yılbaşında Atatürk kapanmıyor?’ dediğinizde ‘yılbaşından sonra yeni havaalanının adı Atatürk olacak, oraya gideceksiniz’ diyor. (Bana telefonda öyle dedi.) Bu dolandırıcılık değil mi?”
ifadelerini kullandı.