YUSUF ZENGİN

ŞOK Market’in ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ kapsamında başlatılan seferberlik çağrısına katıldığını açıklarken, fiyatlarda indirim yerine yüzde 10 zam yaptığı ortaya çıktı.

Enflasyondaki yükselişi frenlemek için hazırlanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ kapsamında başlatılan seferberlik çağrısına uyan kamu ve özel sektörden büyük destek gelmişti. Yüzde 10’luk indirim kampanyasına katılan firma sayısı da 200’ü aşmıştı. Ancak vatandaşlardan gelen şikayetlere bakıldığında ise bazı şirketlerin bırakın indirim yapmayı bir de zam yaptıkları ortaya çıktı. İşte bu şirketlerden biri de hakkında en çok şikayet gelen ŞOK Market oldu.

Bir vatandaş, ŞOK Market’ten yaptığı alışverişte karşıladığı zamlı fiyatlarla ilgili şunları söyledi:

Bir sabah alışverişinde ŞOK Market’ten yaptığım alışverişte ki ‘yüzde on enflasyonla mücadele indiriminin’ vasattan öteye geçemediğini görmüş oldum. Alışverişte ŞOK Market indirimin aksine yüzde 10’luk bir fiyat artışı, bindirim olduğunu gördüm. Enflasyonla mücadele sadece patates ve soğanda kaldı.

Bu arada Dilek adlı bir vatandaş da, sikayetvar.com’a ŞOK Market’teki fiyat artışı ile ilgili açıklama yaptı.

İşte o yazı:

ŞOK Marketler’de

Zam Şok Market’lerinden dolar yükselmeden önce 5,75 liraya aldığım temizlik ürününü dolar yükselince 7,75’e, dolar düştüğü halde şu an 8 liraya alıyorum. Böyle olunca da market raflarındaki ‘Enflasyonla Topyekün milli mücadele’ afişleri de komik duruyor. Doların yükselmesini bahane ederek artırdığınız fiyatları Lütfen! Düşürün artık.

 

Şok markaetin %10 zam yaptığı belge;