YUSUF ZENGİN

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor.

Reklam ve reklam haber için gokyuzuhaberci1@gmail.com

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

Türk Hava Yolları'nın TK589 sefer sayılı Libreville (Gabon) - İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu hamile yolcusu Musuamba Mıchoukayembe uçak havalandıktan yaklaşık 3 saat sonra, Nijer hava sahası üzerinde doğum sancıları yaşamaya başladı. THY yolcusu 13 bin feette doğum yaptı

Kabin eğitim süreçlerinde, doğum vakaları ile karşılaştıklarında yapılması gerekenlere hâkim olan kabin memurları telaşlı yolcunun yanına giderek sakinleşmesini sağladı. Yolcu için steril bir ortam hazırlayan uçuş ekibi daha sonra doğum için tüm hazırlıkları tamamladı.

Doğumun başlaması sonrasında kabin ekipleri aldıkları eğitim ile hamile yolcunun doktor olan eşinin desteğiyle birlikte doğumun gerçekleşmesini sağladı. 21 Yaşındaki yolcu Türkiye saati ile 05:25’te gökyüzünde sağlıklı bir erkek çocuğunu, 13 bin metrede dünyaya getirdi. Türk Hava Yolları’nın Boeing 737 Max-8 tipi uçağında hayata gözlerini açan bebeğin ve annenin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ailenin İstanbul’a iniş sonrasında bayrak taşıyıcının TK79 seferi ile San Francisco’ya uçuşu bulunuyor. Doğum yapan anne-baba ve bebeği Atatürk Havalimanı'nda Turkish Ground Services (TGS) personelleri tarafından karşıladı. 


Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Türk Hava Yolları'nın TK538 sefer sayılı Gine - İstanbul uçağında seyahat eden Gine asıllı Fransız uyruklu hamile yolcu Diaby Nafi de uçakta doğum yapmış, bebeğin adı Kadiju olmuştu.