İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Atatürk Havalimanı’nda görev alan bir çok iş kolundan çalışana çalıştıkları firmalar tarafından tazminatları ödenerek işlerine son verilecek.
Kattenbeck Temizlik Hizmetleri ise, tazminatları ödememek için bugün çalışanlarına girdikleri tarihle düzenlenmiş bir iş sözleşmesi imzalama zorunluluğu getirdi.

Iş sözleşmesine ‘Personel, gerektiği taktirde işyeri içinde ünvanı ve niteliği benzer yahut birbirine yakın başka işlerde veya muvafakat aranmaksızın geçici veya devamlı olarak işveren tarafından görevlendirilebilir. Personel görülen işin niteliğinde benzerlik olması şartıyla işçilerin işverene bağlı ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki bir başka işyerine nakledilebilir’ ibaresini ekleyerek 2006 tarihinde işe girmiş işçiye sözleşme tarihini 2006 olarak düzenleyerek imzalatmaya zorlamıştır.
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın konuyla ilgili araştırma yapacağı ve geçmiş tarihli evrak hazırlayarak çalışanlarına tazminat ödememek için zorla başka bir alana çalıştırılmak için gönderilmesi söz konusudur.
Evrağın başında Başlangıç Tarihi olarak 2006 yazarken evrağın sonunda ../../201 olarak tarihlendirilmiş gözüküyor.
Uzun yıllar Kattenbeck Temizlik firması için emek vermiş olan Temizlik Görevlileri tazminatlarını alamayarak mağdur olmak üzere