Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınmanın ertelenmesi ile ilgili Mülki İdare Amirliği tarafından kurum ve kuruluşlara yeni bir yazı gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’na taşınılması ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın başkanlığında bugün düzenlenen toplantı, İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşti. Toplantıya; DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, SHGM Genel Müdürü Vekili Bahri Kesici, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İGA yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.

Her ne kadar Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na yapılacak taşınma tarihinin Mart’a kadar ertelendiği yönünde söylentiler yayılsa da, bu konuda toplantı sonrası resmi bir açıklama yapılmadı.

VALİLİK’TEN YAZI GÖNDERİLDİ!

Tüm kurum ve kuruluşlar ile çalışanların merakla beklediği taşınma konusunda Mülki İdare Amirliği’nden gelen bir yazı da, yeni bir heyecan yaşattı.

Atatürk Havalimanı (AHL) ile İstanbul Havalimanı’nın (İHL) Mülki İdare Amirliği (İstanbul Vali Yardımcısı) tarafından AHL/İHL Güven Komisyonu Üye Kurum ve Kuruluşları ile yer hizmetleri kuruluşlarına taşınma konusunda bugün yeni bir yazı gönderildi. Yazıda, ‘İstanbul Havalimanı Taşınma Süreci Güvenlik Tedbirleri ve Uygulama Talimatı’ ile ilgili yazının 8 Aralık’ta kurum ve kuruluşlara gönderildiği kaydedildi. Ancak gönderilen yazıda, ikinci bir talimat yazısının gönderilinceye kadar eski talimatın dikkate alınmaması istendi.

İşte kurum ve kuruluşlara gönderilen o yazı:

08.12.2018 tarih ve ‘İstanbul Havalimanı Taşınma Süreci Güvenlik Tedbirleri ve Uygulama Talimatı’ konulu ilişikte sunulan ilgi yazımız ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtımı yapılmıştı.

Ancak ikinci bir talimat yazımızın kurumlara iletilinceye dek dikkate alınmaması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.