YUSUF ZENGİN

Katılım bankacılığında dijital dönüşümün Türkiye’deki öncüsü Albaraka Türk, “Biyometrik İmza” projesi ile, Fintech Future tarafından düzenlenen “Banking Technology Awards da “En İyi Biyometrik Kullanım” ödülüne layık görüldü

Katılım bankacılığında dijital dönüşümün Türkiye’deki öncüsü Albaraka Türk, “Biometrik İmza” projesi ile Banking Technology Awards’da “En İyi Biyometrik Kullanımı” ödülüne layık görüldü. Banka geçtiğimiz günlerde yine biyometrik imza projesi ile Financial Inovation Awards’da “En Yenilikçi Müşteri Odaklı Çözüm” kategorisinde birinci olmuş ve ödül almıştı.

Fintech Future tarafından düzenlenen ve dünyanın önde gelen bankalarının katıldığını “Banking Technology Awards töreni Londra’da gerçekleşti. Albaraka Türk adına bu anlamlı ödülü Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin aldı.

Albaraka Türk biyometrik imza projesi, Albaraka Garaj girişimi “Techsign” işbirliği ile hayata geçirildi. Bu uygulama sayesinde müşteriler, tablet ya da akıllı ekranlar üzerinden bir kalem aracılığıyla imza işlemini hem güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor hem de kağıt tasarrufu sağlayıp doğaya katkıda bulunuyor. Ödüle ilişkin düşüncelerini dile getiren Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin “Bankacılık sektöründe ilk olma özelliği taşıyan projelerimiz “Biyometrik İmza” ile uluslararası alanda aldığımız ödüllere layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. “Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olma” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile teknoloji alanında aldığımız bu ödüller, Albaraka Türk ailesini hem motive ediyor hem de daha iyi ve başarılı işlere imza atmak bizi cesaretlendiriyor” dedi.