YUSUF ZENGİN

MERKA Anadolu Sigorta Yöneticisi Merih Zengin, Türk Telekom’a ait işyerindeki sabit telefonunda yaklaşık iki haftadır süren arıza yetmiyormuş gibi bir de teknik servis ücreti olarak 50 TL istenmesine büyük tepki gösterdi. Zengin, mağduriyetinin giderilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan yardım istedi.

Türk Telekom’a ait şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle arızalar konusunda hem yetersiz kalan hem de bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyerek abonelerini daha da mağdur eden Türk Telekom, ekstra ücretlerle abonelerinin mağduriyetini her geçen gün daha da katlıyor. Arıza bakımlarında sadece teknik servis ücreti  olarak 50 TL isteyen Türk Telekom, gerekli her araç-gereç için de eksra ücret talep ediyor. Türk Telekom, 50 TL’lik ücreti kabul etmeyen abonelerin arızaları için de teknik servis göndermiyor.

TÜRK TELEKOM BİLDİĞİNİZ GİBİ

Türk Telekom’a ait sabit iş yeri telefonu yaklaşık iki haftadır arızalı olan MERKA Anadolu Sigorta Yöneticisi Merih Zengin de, Türk Telekom’un ilgisizliğinden şikayet etti. Arıza için yaptığı aramalardan gerekli ilgiliyi görmediğini ve arızanın giderilmesi için de Türk Telekom’un da bir girişimde bulunmadığını dile getiren Zengin, sadece arızaya bakacak teknik ekibin gönderilmesiyle 50 TL ücret talep edildiğini söyledi.

BAKAN TURHAN’DAN YARDIM İSTEDİ!

Merih Zengin, sabit telefonunun arızalı olması nedeniyle işlerinin de büyük sekteye uğradığına dikkat çekerek şunları söyledi:

Türk Telekom Bakırköy Şubesi’nde bulanan 0212 570 13 83 telefonum haftadır çalışmıyor. Türk Telekom’u aradığımda ise muhatap bulamıyorum. Yapılan şikayet yorumlarına hiç bir şekilde yanıt verilmiyor. Bir hafta sonra karışıma çıkan kişi, “İsterseniz teknik servis yollarız, 50 TL ücret ödersiniz.” dediler. Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a buradan sesleniyorum. Türk Telekom’dan mağdur binlerce kişi var. Bunlardan bir tanesi de benim. İşyerimde ekonomik sıkıntı çekerken, bir de Türk Telekom’un vurdumduymazlığı yüzünden müşterilerle iletişim gerçekleştiremiyoruz.