YUSUF ZENGİN

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Havalimanı’nı gezerek Mart ayında gerçekleşmesi planlanan büyük taşınma öncesi işletmeci firma İGA’nın yöneticilerinden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı’nda, 3 Mart’taki büyük açılış öncesi çalışmalar hızla devam ediyor. Son hazırlıkları yerinde gören Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da, Havalimanı’na yaptığı ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından bilgi verdi.

 Bakan Ersoy, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

İstanbul Havalimanı’nda İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu, Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan ve yetkililerle bir araya geldik. Kültür başkentimiz İstanbul’da yeni havalimanımız aynı zamanda kültür etkinlikleri ve sanatsal faaliyetlerin de yer alacağı bir mekan olacak.

Türkiye’ye gelecek turistin üçte biri İstanbul Havalimanı’ndan giriş yapacak. En az bir o kadar turist de transit geçecek. Türkiye’yi tanıtmak ve Türkiye’ye tekrar seyahat etmelerini sağlamak için tanıtımda ana noktalarımızdan biri İstanbul Havalimanı olacak.