Ayrıcalıklı konseptiyle yemek-içme sektöründe kendine açtığı yepyeni kulvarla

lezzet severlerin dikkatini çeken Tavuk Dünyası, 2018 yılı boyunca farklı birçok ödülü evine götürmeyi başardı.

Yeme-içme sektöründe ayrıcalıklı konseptiyle farkını ortaya koyan Tavuk Dünyası, 2018 yılında lezzetli ürünleri kadar farklı alanlarda kazandığı ödüllerle de dikkat çekmeyi başardı.

2018’in ilk ödülleri Effie ve Mixx Awards’dan geldi

Tavuk Dünyası 2018’in ilk aylarında, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, “Akılalmaz Lezzet” sloganına sahip “Tavuk Dünyası’nda Şefin dediği olur!” kampanyasıyla Turizm – Eğlence – Restoran kategorisinde verilen en büyük ödül olan Gümüş Effie’yi almaya hak kazandı.

Tavuk Dünyası bu ödülün hemen ardından dijital reklamcılığın önde gelen ödülleri arasında yer alan MIXX Awards’da ise 2 ödüle birden layık görüldü. Dijital mecralara yönelik olarak Ramazan ayı hassasiyetleri gözetilerek hazırlanan reklam filmiyle Tavuk Dünyası, MIXX Awards’un ‘Dijital Mecra Entegrasyonu’ ve ‘Gerçek Zamanlı Etkileşim’ kategorilerinde ödüle layık bulundu.

‘Kekiklim ve Şefin Tavası’ 2018’de Uluslararası Lezzet Ödülleri’nde üçte üç yaptı

Tavuk Dünyası, pazarlama tarafındaki çalışmalarına ek olarak lezzet severlerin en çok tercih ettiği ürünlerini de uluslararası ödüllerle taçlandırmaya devam etti. Tavuk Dünyası’nın en sevilen ürünleri olarak dikkat çeken ‘Kekiklim’ ve ‘Şefin Tavası’ Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi)yaptığı değerlendirmelerde 2018’de de‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

3 yıldır arka arkaya 3 farklı jüri heyeti tarafından ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık bulunan Şefin Tavası ve Kekiklim’in elde ettiği bu kesintisiz başarı, Tavuk Dünyası’na aynı zamanda ‘Kristal Lezzet Ödülleri’ni de (Crystal Taste Award) kazandırdı.

2018’de tüketicilerin de tercihi ‘Tavuk Dünyası’ oldu

2018, Tavuk Dünyası için hem tüketicileri tarafından ödüle layık bulunduğu hem de tarafsız kuruluşlarca tüketicilere tavsiye edilen marka olarak konumlandırıldığı bir sene oldu.

Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği’nin (TTKD) kuruluşunun 32. yılının kutlandığı ‘Tüketiciye Saygılı Marka Ödülleri’ töreninde Tavuk Dünyası tüm tüketicilere tavsiye edilen restoran markası seçildi ve ‘Altın Marka Tüketici Ödülü’ ve “Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz”logosu ve sertifikasına sahip oldu.

Tavuk Dünyası, 2018’in son günlerinde Türkiye’nin global ve yerel markalarını bir araya getiren İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi kapsamında düzenlenen “Türkiye Altın Marka Ödülleri” töreninden de evine ödülle dönmeyi başardı. Gerçekleştirilen halk oylaması sonucunda Tavuk Dünyası, Yılın Restoranlar Zinciri kategorisinde %46’ya yaklaşan oy oranıyla ‘Yılın Restoranlar Zinciri Ödülü’nü almaya hak kazandı.