YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı’na taşınma ile ilgili yarın yeni bir toplantı yapılacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) başkanlığında yapılacak toplantıda, taşınma ile ilgili yeni kararlar alınabileceği kaydedildi.

İstanbul Havalimanı’nda yarın taşınma ile ilgili yeni bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilecek. Bugün saat 14.30’da yapılması planlanan toplantıya başta Havalimanı işletmecisi İGA ve Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere özel sektör havacılık işletmelerinin temsilcilerinin katılacağı belirtildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'nın taşınma sürecine ilişkin de, "Taşınma işi devam ediyor. Uçuşların sayısı artıyor. Hizmet verecek olan operatörlerin taşınma işlemleri sürüyor Mart ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı'nın taşınma sürecine ilişkin de, "Taşınma işi devam ediyor. Uçuşların sayısı artıyor. Hizmet verecek olan operatörlerin taşınma işlemleri sürüyor Mart ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.