YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu, gerçekleşen ilk kargo uçuşu sonrası THY ve Turkcell yöneticilerini tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı’nda bugün de, tarihi bir gün yaşandı. Geçen yıl Ekim’deki açılışından 2 gün sonra tarifeli seferlerin başladığı İstanbul Havalimanı’nda, ilk kargo seferi bugün düzenlendi.

İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu ise ilk kago uçuşuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Samsunlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

#İstanbulHavalimanı tarihindeki ilk kargo uçuşuna @igairport olarak ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduk. Çok daha fazla ilki beraber gerçekleştirmek dileğiyle, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. @BilalEksiTHY @Kaan_Terzioglu

TERZİOĞLU DUYURDU!

Turkish Cargo’nun İstanbul Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gerçekleştirdiği ilk kargo uçuşunu ise Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Terzioğlu, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Ülkemizin ve dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’ndan, Ankara’ya gerçekleşen ilk kargo taşıması Turkish Cargo tarafından yapıldı. Bu seferi gerçekleştiren ilk teknoloji firması olmak ise gerçekten onur ve mutluluk verici.