Nestlé Pure Life’ın National Geographic ortaklığı ile “Su iç ve keşfet” sloganıyla hazırladığı yeni şişeleri çocukları hayvanlar aleminde keşfe çıkarırken geri dönüşümün önemini anlatıyor. Hayvanlar aleminin birbirinden renkli kahramanlarını Nestlé Pure Life şişelerine taşıyan bu özel çalışma, 330 ve 500 ml seçenekleriyle raflarda yerini aldı. Yedi farklı tasarımla hazırlanan şişelerde aslan, panda, goril, papağan, penguen, mirket ve foklar yer alıyor.

 

7 soru 7 cevap çocukları bekliyor

7 farklı hayvanın başrolde olduğu şişeler, çocukların bu hayvanları yakından tanımalarını da sağlıyor. Etiket üzerinde her bir hayvanla ilgili sorular yer alırken, soruların yanıtları da etiketin iç yüzünde keşfedilmeyi bekliyor. Nestlé Pure Life şişeleri çocuklara “su iç ve keşfet” derken, ebeveynleri de bu yolculuğa eşlik etmeye ve birlikte keşfetmeye çağırıyor.

 

İç, keşfet ve geri dönüşüme kazandır

Nestlé Pure Life’ın yeni şişeleri geri dönüştürülebilir ambalajlarla piyasaya sunuluyor. Ürünlerin üzerinde şişe ve etiketin birbirinden ayrılması için hatırlatmalar yer alıyor. Şişelerden doğanın birbirinden renkli kahramanları ile ilgili bilgi edinen çocuklar, etiketler ve pet şişeleri ayırarak erken yaşlarda geri dönüşüm alışkanlığı da kazanıyor.

 

Çocukların sağlıklı gelişimi için yeterli su tüketimi çok önemli

 

Çocukların sağlıklı gelişim için suyun önemli olduğuna değinen Nestlé Pure Life Marka Müdürü Melike Karagöz, “Çocukların su tüketimini artırmak için su içmelerini eğlenceli hale getirmek gerekiyor. Biz de bu nedenle çocuklara özel ürünler tasarlıyoruz. Bu kez National Geographic ile işbirliği yaparak çocukların eğlenmenin yanı sıra öğrenmelerine ve merak etmelerine de katkı sağlayacak ürünler sunuyoruz. Doğaya dost şişelerimizle çocuklara aynı zamanda geri dönüşüm ile ilgili farkındalık da kazandırıyoruz. Suyun doğallığını ve geleceğini korumak için çalışan bir marka olarak, çocuklara bu bilinci aşılamak için bir adım daha atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.