İsviçre’nin Basel şehrinde, bu yıl 46. düzenlenecek olan, Baselworld 2019 Fuarı 21-26 Mart tarihleri arasında, dünyanın önde gelen saat markalarının aralarında bulunduğu firmalara ev sahipliği yapacak.

Dünya’da ve Türkiye’de saat sektöründeki hizmetleriyle tanınan Essa Grup, 48 yıllık bilgi birikimiyle fuarın iddialı katılımcılarından. Bünyesinde bulunan Daniel Klein, Freelook, Bigotti, Santa Barbara Polo & Racquet Club ve Sergio Tacchinni gibi ünlü markalarını, Baselworld 2019 fuarında dünya saat sektöründeki alıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Son moda ve dikkat çekici saat koleksiyonlarıyla göz dolduracak olan Essa Grup; ülke ekonomisine sağladıkları katkının yanında, Türkiye’nin marka imajını da bir anlamda temsil edecek.

Essa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çevik; ‘’Hedefimiz önümüzdeki yıllarda ticari ilişkilerimizi daha da geliştirmek ve Essa Grup’u dünya saat sektörüne üreten ve rekabet eden bir Türk firması olarak tanıtmaktır’’ dedi. Ayrıca Ercan verdiği demeçte; Türkiye’nin dünya saat sektöründe iddialı olduğunu herkese göstereceğiz’’ dedi.