YUSUF ZENGİN

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (UK CAA), İstanbul Havalimanı’nda 18 Şubat Pazartesi günü denetimde bulunacak. İngiltere ile İstanbul Havalimanı arasındaki uçuşlar, bu denetim sonrası hazırlanacak rapor doğrultusunda şekillenecek..

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi tarafından gerçekleştirilecek incelemeler nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda tüm birimler alarma geçti. Yapılacak denetimler nedeniyle de, Havalimanı’nda saat 08.00-13.00 arasında duracağı ve özellikle terminaldeki herhangi bir çalışma yapılmayacağı kaydedildi.

Çalışmaların durmasının yanı sıra, inşaat çalışmaları sırasında bulunan bazı yasaklı maddelerin de ortadan kaldırılması yönünde tüm birimler uyarıldı. Yapılan uyarıda, yasaklı maddelerin kilit altında tutulması ve yolcuların ulaşabilecekleri yerlerin özelikle kontrol edilmesi gerektiği vurgulandı.

İşte tüm birimleri alarma geçiren o uyarı yazısı ise şöyle:

18 Şubat Pazartesi günü İngiltere Sivil Havacılık otoritesinin Havalimanımızda gerçekleştireceği inceleme ziyareti sebebiyle sabah 08:00-13:00 aralığında terminal içerisinde inşaa çalışmaların yapılmamalıdır. Bu anlamda tüm paydaş ve alt taşeronların bilgilendirilmesi , özellikle bosphorus bölgesinde devam eden inşai çalışmalar nedeniyle bulunan yasaklı malzemelerin kilit altında bulundurulması , yolcuların ulaşabileceği mahallerin kontrol edilerek varsa yasaklı malzemelerin kaldırılması konusunda tüm birimlerimizin tedbirli davranması gerekmektedir.