YUSUF ZENGİN

İstanbul Havalimanı, son teknolojik altyapısı ve bu alanda sunduğu hizmetlerle yolculara uçuş öncesi ve sonrası büyük bir konfor ve kolaylık sağlayacak.

İstanbul Havalimanı’ndaki üstün teknolojik altyapı ve yolculara sunulan hizmetler, CNN Türk’teki Teknoloji Her Yerde Programı’na konu edildi. Programda, İstanbul Havalimanı’nda yolculara kolaylık sağlayan mobil uygulamalar detaylı şekilde anlatılıyor. Havalimanı’nda yolcuların sorularını yanıtlayan interaktif yolcu asistan hizmeti, yapay zeka ve diğer akıllı sistemler, uçuş bilgi ekranları, kartlı geçiş noktaları, hızlı check-in ve pasaport geçiş sistemlerinin yanı sıra duty free mağazalarındaki teknolojiler ile diğer teknolojik sistemler ve yolculara sunulan hizmetler de programda yer alıyor.

BİLAL EKŞİ’DEN TEKNOLOJİK ALTYAPIYA ÖVGÜ

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi ise İstanbul Havalimanı’ndaki teknolojik hizmetlerin anlatıldığı programla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Gönülden yapınca güzel oluyor! #İstanbulHavalimanı yolcuya yönelik teknolojik hizmetler ile de en büyük olmaya hazır. @igairport mobili indirin havalimanı avucunuzun içinde olsun. İstanbul Havalimanındaki teknolojik çözümler nelerdir. İzleyelim.