Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de bulunan, çocukların ve ailelerinin bir arada keyifli vakit geçirdiği LEGOLAND® Discovery Centre, birbirinden eğlenceli oyun alanlarına bu yıl yeni temalar ekleyecek.Yıl boyunca ziyaretçilerle buluşacak olan LEGO®’nun en sevilen dört temasının ilki olan The LEGO® Movie 2 etkinlik alanının açılışı, 16 Şubat Cumartesi günü seçkin davetlilerin katıldığı bir lansman ile gerçekleştirdi. Oyuncu Pınar Altuğ ve kızı Su’nun da davetliler arasında yer aldığı etkinlikte, 8 Şubat’ta vizyona giren The LEGO® Movie 2 filminin özel gösterimi de yapıldı.

 

LEGOLAND® Discovery Center İstanbul’un etkinlik alanında bu yıl gerçekleştireceği dört farklı temadaki etkinlikten ilki olan The LEGO® Movie 2’nin (TLM2) açılışında Pınar Altuğ ve kızı Su’nun da aralarında bulunduğu misafirler, yeni etkinlik alanını da deneyimledi. The LEGO® Movie 2 filminden kostümlü karakterlerin yer alacağı etkinlik alanında davetliler filmin yıldızı Emmet ile tanışma fırsatı bulurken; Catchy Song” ile hep birlikte dans edip; eğlenceli hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Etkinlik alanının açılışı “The LEGO® Movie Hazine Avı” oyununa da sahne oldu. Misafirler, MINILAND’e gizlenmiş LEGO® Movie karakterlerini bulmaya çalışırken; alanda bulunan tabletlerle LEGO® Movie 2 filmi karakterleri ile kendi stop motion filmlerini oluşturup, kendilerine bu filmi e-mail olarak gönderdiler. Model yapım uzmanı ile birlikte LEGO® parçalarından en yaratıcı modelleri tasarlayanların eserlerinin özel alanda sergileneceği etkinlikte, özel olarak düzenlenmiş masada kendi yaptıkları kaçış araçlarını, engellere düşmeden yarıştırdılar.Davetliler sonrasında Warner Bros. imzalı The LEGO® Movie 2 özel gösterimini izlemek üzere Forum İstanbul AVM’deki Cinemaximum’da ağırlandı.