YUSUF ZENGİN

TK003 sefer sayılı Atatürk Havalimanı – Newyork seferini yapan uçakta yolcunun üzerine servis arabası (trolley) devrildi.

İstanbul – Newyork seferini yapan Türk Hava Yolları’na ait TK003 uçağında acil çıkış kapısında oturan çiftin üzerine uçak içinde yiyecek içecek servisi için kullanılan servis arabası (trolley) devrildi.

Durumla ilgili şikayetini dile getiren çift  “Süt, meyve suları, buz ve plastic bardakların hepsi üzerimize döküldü ve sırılsıklam olduk. Üzerimizi temizlemek için mutfak tarafına geçtiğimizde kabin amiri S.S. bize durumumuzu sormadan ve özür dahi dilemeden ‘ne var sıcak birşey dökümemiş bu kadar abartmanıza gerek yok diyerek bize mendil uzattı ve gerilen ortamı daha da gerdi. Ardından da bizi arka taraftaki acil çıkış kapısına almaları için kabin memurlarından birine talimat verdi. Öncelikle bizden özür dilemesi gerektiğini ve motor ve kanat üstünde gitmek istemediğimi, mevcut yerimin temizlenmesini yada daha iyi bir yerde oturmak istediğimi söyledim. Arka taraftaki acil çıkış kapısında oturmak zorunda olduğumuzu sert ve kaba bir uslupla dile getirdi.”

Ortamı daha fazla germek ve diğer yolcuları rahatsız etmek istemeyen çift kabin amirinin uygun gördüğü acil çıkış kapısının yanındaki 24 F-G koltuklarına oturduklarında ekranlarının bozuk olduğunu fark ettiler. Konuyla ilgili olarak kabin amirinin yapacak birşeyimiz yok demesi üzerine 11 saatlik uçuşlarını boş bir ekrana bakarak geçirmek durumunda kaldılar.