Amerikan Akademi Dergisi Science'ın 15 Şubat tarihli sayısında Ayın arka yüzünü fonda küçük bir dünya ile gösteren bir fotoğraf bulunuyor. Fotoğraf, dört genç Çinli mühendis tarafından imal edilmiş bir kamera ile çekildi.
 
China Central Television of China Media Group, söz konusu görüntünün dergide yayımlanmadan önce dünyanın yaygın ana akım medya guruplarına servis edildiğini duyurdu. Kimi yabancı medya grupları bu fotoğrafın Ay’ın şaşkınlık verici arka yüzü ile dünyanın bir arada göründüğü en iyi fotoğraf olduğunu öne sürdü. Gerçekten de görüntü Ay’ın ve Dünya’nın bir arada göründüğü nadir bir perspektif sunuyor. 
 
Müthiş görüntü Şubat başında Çin'in Longjiang uydusuna yerleştirilmiş basit bir fotoğraf makinesi tarafından yakalanmış. Longjiang-2 Ayın yörüngesine Haziran 2018'de girmişti. Bu, Ayın bütününün ve dünyanın tek karede ilk kez yakalanışı olmuştu.
 
Söz konusu basit kamera, Harbin Teknoloji Enstitüsü'nden dört genç mühendis tarafından imal edilmiş bulunuyor. Gençlerin hepsi de 1990'lı yıllarda doğmuş olup en yaşlısı 28 yaşında, en genci de 20. yaşını yeni kutlamış. 
 
Bu dört mühendisin adları Wei Mingchuan, Hu Chaoran, Tai Mier ve Zhao Yuhao. 1996 doğumlu Tai büyüley ise görüntüyü yakalayan kameranın tasarımcısı.