İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Otobüs AŞ’ye ait HAVAİST, İstanbul Havalimanı’na 5 ayrı hatla günlük 140 sefer düzenliyor. HAVAİST’in İstanbul Havalimanı taşımacılığında, ödemeler ise sadece İstanbulkart üzerinden yapılıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre HAVAİST’in seferleri, İstanbul Havalimanı’ndaki yolcu ve çalışanların ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak arttırıldı. HAVAİST’te, 30 otobüsle 5 farklı hattan İstanbul Havalimanı’na yapılan günlük seferler artırılarak, ek seferlerle 140’a çıkarıldı. Buna bağlı olarak otobüs hareket saatlerinde de güncellemeye gidildi.

Hatlar, İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içinde 21 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile yapılan çalışmalar kapsamında planlanan 21 lokasyon, metro, metrobüs, otobüs, minibüs, otogarlar ve deniz ulaşımı ile entegrasyon dikkate alınarak tespit edildi.

EK SEFERLER DE DÜZENLENEBİLECEK

Buna göre Taksim-Beşiktaş-Yeni Havalimanı (İST-19),Yenikapı-Bakırköy-Yeni Havalimanı (İST-1),Kozyatağı Metro-Yeni Havalimanı (İST-7),TÜYAP-Bahçeşehir-Yeni Havalimanı (İST-2),15 Temmuz Demokrasi (Esenler) Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı hatlarının sefer saatleri yeniden düzenlendi.

Uygulama kapsamında, ihtiyaç halinde ek seferler de düzenlenecek.