Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, öğretirken eğlendiren etkinlik serisine bir yenisini daha ekliyor. 22 Mart Dünya Su Günü’nün de kutlandığı mart ayı boyunca her hafta sonu çocuklara, uzmanların anlatımıyla su bilinci, güvenli suya erişimin önemi, suyun hayatımızdaki yeri gibi birçok bilginin paylaşılacağı sunumlar, workshoplar ve yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca her hafta sonu yapılacak çekilişle bir çocuk anne veya babasıyla akvaryumda şnorkel ile yüzme şansı bulacak.

İstanbul’un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar Mall’da bulunan Emaar Akvaryum, Dünya Su Günü kapsamında mart ayı boyunca hafta sonları çocukları, eğitici ve eğlendirici etkinlik serisiyle buluşturuyor. Su temalı çocuk atölyeleri, bilimsel deneyler, boyama etkinlikleri, maskotlar, oyunlar ve yarışmalarla çocukları hem eğiten hem de eğlendiren dopdolu hafta sonları sunan Emaar Akvaryum, ayrıca her hafta sonu suyun önemini vurgulayan uzman sunumlarının ardından yapılacak çekilişle, uzmanlar eşliğinde akvaryumda şnorkel* ile yüzme hediye edecek.

Dünyanın en büyük sürüngenlerinden biri olan 5,5 m boyundaki dev Kral Timsah ile birlikte 200’e yakın canlı türü, 20 binden fazla deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapan Emaar Akvaryum, doğada nesli tükenme tehlikesi altında bulunan türlere koruma programı kapsamında çalışmalar yürütüyor. Ziyaretçiler, gün içinde yapılan beslenme seanslarını izleme ve su canlıları hakkında daha fazla bilgi edinme şansını da yakalıyor. Aynı zamanda dileyen ziyaretçiler Türkiye’nin ilk ve tek mini manta vatozları ve daha birçok çeşitli balık arasında tüplü dalış* da yapabiliyor.

*Şnorkel ile yüzme 8 yaş ve üzeri, tüplü dalış ise 14 yaş ve üzeri tüm çocuk/yetişkinler için geçerlidir.