Sanatçıların günümüz sanatında "yeni"ye ulaşma gayretine eleştirel bir bakış açısı getiren “Şimdi” sergisi ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

Çağdaş sanatın temsilcilerine ev sahipliği yapmayı sürdüren Odeabank’ın sanat platformu O’Art, farklı disiplinlerden 23 sanatçının “yeni”yi yaratma odağındaki eserlerini “Şimdi” isimli sergide buluşturdu. “Şimdi” sergisinin açılışı Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü’nün ev sahipliğinde 21 Mart Perşembe gecesi gerçekleştirildi.

 

Sanatın, düşünsellik üzerine yapılandığı günden bugüne dek, yaratımda kendini anlatmanın arayışını “beyaz” rengiyle sembolize eden “Şimdi” sergisinin küratörlüğünü Begüm Alkoçlar yaptı. Sergi sanatseverlere 23 sanatçının yapıtlarını deneyimleme şansı veriyor.

 

“Şimdi” sergisinde Ahmet Duru, Ali İbrahim Öcal, Arslan Sükan, Beril Or, Bora Güney, Buğra Erol, Ceyda Göksal, Dilek Gökdere, Duygu Aydoğan, Ekin Bernay, Elçin Ekinci, Emin Mete Erdoğan, Zeynep Çilek Çimen, Fırat Engin, Füge Demirok, Gizem Burcu Perçin, Gökçe Hiçyılmaz, Hasan Baran Kurtoğlu, Nejat Satı, Ozan Ölmez - Gazi Çetinkaya, Tevfik Altan Doyran ve Volkan Parlak’ın farklı eserleriyle çağdaş Türk sanatından yeni, özgün ve avangart endişesi taşımayan bir seçki sunuluyor.

 

Sergide farklı disiplinlerden sanatçılar eserlerinde renk olarak yaratımdaki arayışı sembolize eden beyaz rengine övgüde bulunuyor. Tekil bir renk tonunun üzerinden gerçekleştirilen serginin kürasyonunun altında yatan bu bilinçli indirgeme, serginin sanatçıları tarafından teknik, malzeme, biçim ve formla yaratılan bir çeşitliliğe odaklanıyor.

“Şimdi” sergisi, 2 Mayıs tarihine kadar Etiler’de O Art’ta ücretsiz olarak gezilebilecek.

 


Odea Bank Hakkında

 

Odea Bank A.Ş., 2 Ekim 2012'de 533,5 milyon TL ödenmiş sermaye ile faaliyete başlamıştır. Banka, 2018 yılı itibariyle, 17 ilde 45 şubede 1,088 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odea Bank, toplam kredi ve toplam aktifler açısından diğer özel bankalar arasında 10. sırada yer almaktadır. Odea Bank'ın aktifleri 31.4 milyar TL, mevduatları 21.5 milyar TL, kredileri 18.7 milyar TL ve öz kaynakları 3.2 milyar TL'dir. Ağustos 2016 itibariyle International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.'nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.