İstinye Üniversitesi (İSÜ) ülkemizin önemli havacılık fotoğrafçılarından Alp Alper’in, 20 yıldır üzerinde çalıştığı “1000 Feet'ten Türkiye” fotoğraf projesinin özel sergisine ev sahipliği yapıyor.

İSÜ Sivil Havacılık Kabin Hizmeti bölümünün düzenlediği serginin 27 Mart 2019 Çarşamba günü Saat 12:00’de İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde düzenlenecek açılış töreni ve söyleşisinde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Alp Alper hakkında: Ankara'da doğdu. 1992 yılında THY'de Flight Dispatcher olarak çalışmaya başladı. Bu yıllarda fotoğraf tutkusunu geliştirmeye çalıştı. 1999'dan itibaren "1000 Feet'ten Türkiye" ismini verdiği fotoğraf projesi üzerinde çalışmaya başladı. 2000 yılı sonunda THY Atina istasyonuna atandı ve göreviyle beraber, projesine de çalışmaya devam etti. Çalışmaları sırasında Atina, Varşova, Cape Town, Sao Paulo, Berlin, Londra, Pekin, Disburg, Tolousse, Belgrad, Paris ve New York'ta "1000 Feet'ten Türkiye " fotoğraf sergileri açtı.

Sanatçı halen dört fotoğraf ve iki belgesel projesi sürdürmektedir. "1000 Feet'ten Türkiye", "Bir Düş Uçuşu Türkiye", "4 Mevsim İstanbul" isimli üç fotoğraf kitabı bulunuyor."