İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği öncü projeleri ile yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye damgasını vuran BESA Grup, Dünya Kıtalar Arası Dünya Şampiyonu adayı Avni Yıldırım ve Dünya Boks Konseyi (WBC) Başkanı Mauricio Sulaimán’ı Ankara’da BESA Kule’de ağırladı.

 

BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci’yi ziyaret eden Dünya Boks Konseyi (WBC) Başkanı Mauricio Sulaimán ve Dünya Kıtalar Arası Dünya Şampiyonu adayı Avni Yıldırım’ın yanı sıra menajeri Ahmet Öner ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de bu ziyarette bulundu.

 

BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, bu ziyaret hakkında, “Avni Yıldırım’ı Dünya Şampiyonu olarak görmek istiyor ve şampiyon olacağına inanıyorum” dedi.

 

Şampiyonluk maçında yapılan haksızlığa değinen Bezci, bu sefer Avni Yıldırım’ın kesin şampiyon olacağına inandığını, şampiyonluk maçına da giderek kendisine destek vereceğini açıkladı.

 

Salih Bezci, Ankara’daki boks severler için yeni sürpriz projeleri olduğunu da belirtti.

 

BESA GRUP HAKKINDA


BESA Grup, Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Mimarlık Bölümü’nden 1979 yılında mezun olan Salih Bezci’nin henüz öğrencilik yıllarında girdiği müteahhitlik faaliyetleri ile kuruldu. 20 yılı aşkın bir süredir Ankara’da vergi rekortmenliği unvanını elinde bulunduran Salih Bezci, konut ve ticari nitelikli çok sayıda projeye imza attı. Besa Ataşehir Evleri, Besa Karina Evleri, Besa Nova Evleri, Panaroma Evleri, Kuleevo BESA Grup tarafından bugüne dek hayata geçirilen konut projelerinden bazıları. Galleria Ankara Alışveriş Merkezi, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Armada Alışveriş ve İş Merkezi ve Besa Kule İş Merkezi projeleri de BESA Grup tarafından tamamlanmıştır. BESA Grup, ayrıca sosyal sorumluluk projeleri olarak da Ayşe Bezci Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Yahyalar Durali Bezci İlköğretim Okulu ve Yaşamkent Camiini Türkiye’ye kazandırmıştır. BESA Grup, The BO Viera ile Bodrum’daki ilk projesini hayata geçirmektedir.