Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar ile Önümüzdeki Hafta Audioban

Müziğinde elektronik altyapılar, dans ritimleri ve rüya aleminden çıkmış gitar katmanları kullanan, Anadolu ve Afrika ritimlerini dans ettiren bir çatı altında toplayan Islandman Nisan ayında Audioban’in ilk çalışmaları arasında yer alıyor.

 

Yine Nisan ayında gerçekleşecek etkinlik kapsamında, Audioban ve Radyo Eksen, İstanbul’u festival tadında bir geceye davet ediyor. Bu keyifli iş birliğinini ürünü oln Radyo Eksen Geceleri 1, Stoner blues ekibi Available Tensions’ın performansıyla başlayacak ve rock’n roll grubu Al’York ile devam edecek. Moda Sahnesi’ni rock enerjisiyle ateşleyecek iki konserin ardından Radyo Eksen DJ’lerinin etkileyici performansıyla katılımcılar kendilerini dansın kollarına bırakacak.

 

Bu ay Audioban, Salomon Heritage Sound System'ın kurucusu ve Fransa sound system sahnesinin en aktif figürlerinden Roots Arna ile ses sistemi kültürü üzerine derinlik bir söyleşi gerçekleştirecek.

 

Istanbul Dub Club adıyla sound system geceleri düzenleyen Simba Roots Hi-Fi, Audioban katkılarıyla Nisan ayında gerçekleşecek Istanbul Dub Club #17’de Fransa’dan Roots Arna (Salomon Heritage) ve Birleşik Krallık’tan Liam’ı (Partial Records) ağırlayacak. Gecenin açılış performansları Dubfactor, Reggaelation ve Simba Roots’tan gelecek.

 

Türkiye bağımsız müzik sahnesinin kendilerine özgü sound’larıyla bilinen üç ismi, In Hoodies, Palmiyeler ve The Away Days, “New Sounds of Istanbul” serisi kapsamında bu ay dinleyicisi ile buluşacak. Nisan ayının bir diğer etkinliği olan Retrowave Night ise 80’lerde karşımıza çıkan, son yıllarda ise ikinci baharını yaşayan synthwave ile dolu, tüm ışıkların neon parlayacağı bir gece olacak. Gece boyunca Erhan Kabakçı ve w a v e o u t’un DJ set’lerinin ardından Ankaralı ikili Radioforce canlı performansıyla sahnede olacak.

 

Nisan ayında Audioban tarafından düzenlenecek etkinlik takvimi şöyle:

 

4 Nisan Perşembe

Audioban Sunar: Islandman

Lokasyon: kargART

Saat: 21.30

 

5 Nisan Cuma

Audioban Sunar: Radyo Eksen Geceleri 1

Lokasyon: Moda Sahnesi

Saat: 20.00

 


6 Nisan Cumartesi

Söyleşi: Sound System Culture w/ Roots Arna (Salomon Heritage)

Lokasyon: Woodstock

 

6 Nisan Cumartesi

Istanbul Dub Club #17: Roots Arna (Salomon Heritage) + Liam (Partial Records)

Lokasyon: Woodstock

Saat: 22.00

 

10 Nisan Çarşamba

Kadıköy Sahne ve Audioban Sunar

New Sounds of Istanbul #3 : In Hoodies, Palmiyeler, The Away Days

Lokasyon: Kadıköy Sahne

Saat: 21.00

 

26 Nisan Cuma

Audioban Sunar: Retrowave Night

Lokasyon: Mecra

Saat: 21.00