Avrupa ve Türkiye’deki güneş enerji yatırımları ve projelerinin yanı sıra, Gebze’de üretimini yaptığı yüksek kalite ve yeni jenerasyon güneş panelleri ile yenilenebilir enerji sektörünün önde gelen markalarından biri olan Smart Energy, kuruluş misyonu ve şirket değerleriyle örtüşen proje ve etkinliklere destek olmayı sürdürüyor. Yerli üretime verdiği önem ile Türkiye’ye ve ihracat yapmayı hedeflediği pazarlar ile global olarak güneş enerjisi sektörüne değer katmak anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Smart Energy, 16 Mart 2019 tarihinde zengin tarihi ve kültürel güzelliğiyle göz kamaştıran İzmir’in Selçuk ilçesinde düzenlenen Efes Ultra Maratonu’na ana sponsor olarak destek sağladı.

 

Üç farklı kategoride yüzlerce katılımcının yarıştığı maraton, bir yandan Efes’in tanıtımına katkı sağlarken, diğer yandan da bir yenilenebilir enerji paylaşım platformuna dönüştü. Smart Energy’nin etkinlik kapsamında kurduğu ve katılımcılara güneş enerjisinin dünya için önem ve avantajlarını paylaştığı iletişim noktası, yoğun ilgi gördü.

 

Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Smart Energy olarak güneş enerjisi sektöründeki faaliyetlerimizi yalnızca ticari görmüyor, aynı zamanda gelecek nesillerin çok daha güzel bir Türkiye’de yaşaması için üzerimize düşeni yaptığımız bir sorumluluk olarak addediyoruz. Temiz enerji alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak, kuruluşumuzdan bu yana çevre ve spor alanlarında topluma değer katan sosyal sorumluluk projeleri, etkinlik ve projelere destek oluyoruz. Faaliyetlerimizle olduğu kadar, kurumsal duyarlılığımızla da sektörümüze öncülük eden bir şirketiz. Efes Ultra Maratonu gibi faydalı etkinlikler, her yaştan yüzlerce insanı buluşturuyor. Sporun birleştirici gücünü ortaya çıkaran Efes Ultra Maratonu’nu desteklemek, bizim için hem çok büyük bir deneyim oldu, hem de çok önemli kazanımlar sağladı. Bu maratona bizzat katılım gösteren Smart Energy ekibi, farklı yaş kategorilerinden pek çok sporseverin yarıştığı bu maratonu bir bilgi paylaşım platformu olarak da değerlendirdi. Farkındalık çalışmalarına özel bir önem veren ekibimiz, güneş enerjisinin ülkemize ve dünyaya olan katkıları hakkında bilgilendirmeler yaptı. Spor adına güzel anların yaşandığı etkinlikte, marka bilinirliği ve sosyal sorumluluk bilinci açısından verimli bir çalışmaya imza atmış olduk. Güneş enerjisine yatırım yapmayı ve bu konuda bir farkındalık oluşturmayı bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bundan sonra da kuruluş değerlerimizle örtüşen projelerde yer almaya ve her platformda güneş enerjisini anlatmaya devam edeceğiz."

 

Ana sponsorluğunu Smart Energy’nin üstlendiği Efes Ultra Maratonu’na 27 ülke ve 70 şehirden toplam 1.600’ün üzerinde sporsever katıldı. 12, 25 ve 55 km. olmak üzere üç ayrı parkurda koşulan maraton, Efes Antik Kenti, Artemis Tapınağı, Pamucak Sahili, Şirince ve Meryem Ana gibi kültürel ve doğal güzelliğiyle ön plana çıkan destinasyonları takip eden rotasıyla da 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor.

 

 

SMART ENERGY HAKKINDA

Yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımlarına 2009 yılında Güneydoğu Avrupa’da başlayan Smart Energy, halen Balkanlar’da ve Türkiye’de hizmet vermektedir. Smart Energy mühendislik hizmetlerinin yanı sıra, yatırımcı olarak da güneş enerjisi sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktadır. Smart Energy’nin kendi GES (Güneş Enerjisi Santrali) yatırımları, 2017 yılı itibariyle yurtiçi ve yurtdışında toplam 100 MW’ı aşmıştır. Türkiye’de ve Avrupa’da büyümeye devam eden Smart Energy, Çin Devlet firması SUMEC’in ortaklığında Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Tembelova’da 23.500 metrekarelik alanda faaliyete geçirdiği güneş paneli fabrikasında üretim yapmaktadır.