70’ten fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin en büyük korna üreticisi Seger, uluslararası otomotiv endüstrisini bir araya getiren Automechanika İstanbul 2019 Türkiye Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşacak. Seger, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yeni kornalarını tanıtacak.

 

Automechanika İstanbul Fuarı’nın otomotiv yan sanayi sektörünü bir araya getirdiğini belirten Seger Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun, “Seger olarak bu yıl fuarda yeni ürünümüz olan ıslık kornayı tanıtacağız. Islık korna daha çok ağır vasıta, kamyon ve tırlar için ürettiğimiz bir havalı korna modelidir. Sesi gerçek bir ıslık sesine benzediğinden, piyasada bu isim ile adlandırılmıştır. Islık kornanın piyasaya sunumu ise yılın ikinci yarısında olacak. Automechanika bizim için yeni ürünlerin tanıtımı, mevcut ilişkileri geliştirme ve yeni işbirlikleri açısından önemli bir fırsat. Fuar, otomotiv endüstrisinden orijinal ürün üreticileri (OEM) ve yedek parça profesyonellerini bir araya getiriyor. OEM ve yenileme pazarında söz sahibi olan global bir marka olma hedefiyle ilerliyoruz. Bu nedenle dünya çapında otomotiv sektörünün temsilcilerinin yer aldığı tüm fuarlarda yer almaya devam edeceğiz. Sektörün hareketlenmesi ve piyasaların canlanması için fuarları önemli bir fırsat olarak görüyorum ” diye konuştu.

 

Automechanika İstanbul 2019’da yeni kornası olan ıslık kornanın lansmanını gerçekleştirecek. Seger, Salon 8, B140 numarada bulunan standına uğrayan ziyaretçilere ıslık korna ve diğer ürünlerin kullanım alanları ve özellikleri hakkında bilgi verecek.

 

Seger hakkında...

Hem üretimde hem de korna ticaretinde dünya çapında varlık gösteren yüzde 100 yerli sermayeli Seger Korna, bugün ülkemizde ve dünyada önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla elektrikli ve havalı korna üretiminde bir marka haline geldi. Seger; Tesla Renault, Isuzu, Audi, Honda, Mercedes-Benz, Volkswagen,Nissan, Ford, Dacia, ağır vasıta ve iş makinalarında BMC, Karsan, JCB, Iveco, Temsa, Otokar, DAF, traktör ve tarım makinalarında Hattat, Çukurova, Erkunt, Hidromek, Tümosan, Türk Traktör, Taral, Bozok Traktör, Hars Traktör, motosiklet grubunda ise Indian Motorcyle, Bigdog, Victory, Polaris gibi dünya devlerinin kornalarını tedarik etmektedir. Seger, Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’da olmak üzere dünyada 70’in üzerinde ülkeye satış yapıyor.