YUSUF ZENGİN

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’ndeki Yeniçiftlik sahiline hala doğalgaz bağlanamaması burada yaşayanlar başta olmak üzere tatilcilerin büyük tepkisine neden oluyor. On binlerce yazlığın sakinleri ise biran önce doğalgaz bağlanmasını istiyor.

Havaların ısınmaya başlamasıyla kısa süre sonra tatilcilerin akınına uğrayacak gözde merkezlerden Marmaraereğlisi’ndeki Yeniçiftlik sahilinin sakinleri, verilen sözlere rağmen bir türlü doğalgaz bağlatmayan belediyeye büyük tepki duyuyor. Başta buranın sakinleri olmak üzere tatilciler de, doğalgaz konusunda bugüne kadar yaptığı şikayetlere hiçbir sonuç alamadı.

Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın verdiği sözlere rağmen 4 yıldır doğalgaz bağlanmamış olması ise vatandaşları daha da öfkelendirdi. Büyük mağduriyet yaşayan vatandaşlar, belediyenin bu konuda gerekli çalışmayı hızlandırmasını ve sahil kesimindeki on binlerce yazlığı da en kısa sürede doğalgazla buluşturmasını istedi.

BAŞKAN GEÇEN YIL DA SÖZ VERDİ!

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili geçen yıl Ağustos ayında açıklamalarda bulunmuştu. “Marmarereğlisi Belediye Başkanlığı döneminde doğalgaz müracaatını EPKDK’ya yaparak ihale yapılmasını sağladım.” Diyen Başkan Uyan, “Doğalgaz ilçemizde başladı. Sultanköy’de yüzde 90 bitti. Önümüzdeki yıl tüm bölgede Yeniçiftlik te dahil olmak üzere yüzde 90’nının bitmesi hedeflenmekte.” şeklinde konuşmuştu.