İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafındanVodafone’un isim sponsorluğunda 7 Nisan Pazar günü yaklaşık 100 ülkeden 10 binin üzerinde sporcunun katılımıyla düzenlenecek Vodafone 14. İstanbul Yarı Maratonu’nda sporculara anlık fotoğraf ve video hizmeti sunulacak. Tüm koşucular, yarış sonunda, kişiselleştirilmiş ve markalaştırılmış fotoğraflarına yarış bitiminde, videolarına ise yarış bitimiden itibaren 24 saat içinde www.vodafone.com.tr/maraton adresinden isim-soyisim veya göğüs numarası bilgilerini girerek ulaşabilecekler.

 

Parkur boyunca 8 farklı noktadan 15 kamera ile çekilerek Vodafone intro’su (girişi), outro’su (çıkışı) ve arka plan müziği eşliğinde sunulacak kişiselleştirilmiş maraton videosu hizmeti ise Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek. Koşucular, bu içerikleri sosyal medya hesaplarından paylaşabilecek ya da kağıda bastırabilecek.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi spor sponsorluklarımızda da dijitalleşmenin öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda, bir yandan spor izleyicilerinin ve katılımcılarının dijital deneyimlerini zenginleştiriyor, bir yandan da iletişim gücümüzü ve global bilgi birikimimizi harekete geçirerek ilgili spor dalının farkındalığını ve izlenirliğini artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl altıncı kez sponsor olduğumuz Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nu teknolojimizle desteklemeye devam ediyoruz. Bu yıl ilk kez sporculara anlık fotoğraf ve video hizmeti sunacağız. Yarı maraton heyecanını kişiye özel içeriklerle ölümsüz hale getirmeyi hedefliyoruz. Tüm sporcularımızı bu özel hizmetimizden yararlanmaya davet ediyoruz.”

Vodafone’dan gün boyu teknoloji desteği

Vodafone, yarı maraton günü şehrin belirli bölgelerinde kuracağı Wi-Fi alanları ile yarı maraton katılımcılarının bu hizmeti ücretsiz almalarını sağlayacak. Vodafone’lular, yarı maratonla ilgili bilgilere etkinliğin web sitesinden ve Facebook sayfasından ya da “Vodafone Yanımda” uygulamasından kolayca erişebilecek.

Diğer yandan, bu yıl ilk kez Yandex Navigasyon ile ortak bir proje geliştiren Vodafone, yarı maraton rotasında bulunan Navi kullanıcılarına, sıfır kilometre anlarında yarı maraton ile ilgili bilgilendirme mesajı gönderecek. Mesajda, kullanıcılara yarı maraton günü kapalı olacak yollar ile alternatif yollar hakkında bilgi verilecek.

Vodafone, yarı maratona katılamayacak olanlar için de bir online platform hazırladı. İstanbul’da olup kayıt yaptıramamış olanlar ya da İstanbul dışında olanlar,saglikicinkos.com platformuna girip, bulundukları yerde koşarak dijital sertifikalarını alabilecekler.

Vodafone 14. İstanbul Yarı Maratonu hakkında ayrıntılı bilgi içinwww.yarimaraton.istanbul adresi ziyaret edilebilir.