Otizmli gençlerin hizmet sektöründe çalışabilmeleri için staj imkanı sağlayan ve sosyalleşmelerine katkı için hayata geçirilen bir proje olarak açılan El Ele Cafe’de; otizm eğitimi olan uygulamalı davranış analizini tamamlamış 16 yaş ve üzeri, otizmli gençlerimize staj imkanı sağlanıyor. El Ele Cafe’de elde edilen tüm gelir ile de Anadolu Otizm Vakfı’nda eğitim alan ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim bursu veriliyor. El Ele Kafe’de son 1 yılda 3 otizmli birey çalıştı. Halen 1 Otizmli birey çalışmaktadır.

Ünlü Şef Hazer Amani Otizmli Çocukların Eğitimine Destek İçin İzmir Optimum El Ele Cafe’de!
Ünlü şef Hazer Amani, 6 Nisan Cumartesi günü 12:00 ile 15:00 saatleri arasında El Ele Kafe’de sevenleri ile bir araya geldi. Amani, bu kez yemeklerini otizmli çocukların eğitimine destek için hazırladı. Amani’nin hazırladığı “Enginarlı Elbasan Tava” , geliri Otizmli çocukların eğitimine katkı sağlayabilmek adına El Ele Cafe’de satışa sunuldu.

Elnur Hüseynov ve Emre Sertkaya otizm farkındalığı için şarkılarını seslendirdi!
Dünya Otizm Farkındalık Ayı kapsamında İzmir Optimum’da düzenlenen etkinlikte O Ses Türkiye Şampiyonları Elnur Hüseynov ve Emre Sertkaya birlikte sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.
6 Nisan Cumartesi günü saat 16:00’da mini konser veren ikili, hayranlarıyla hasret giderdi. Otizmli bireyler için Anadolu Otizm Vakfı yararına gerçekleştirilen her etkinlikte bulunan Elnur Hüseynov, “Emre ile el ele verip Bu etkinlikte yer almak istedik, Benim için bu çocuklar çok özel” ifadelerinde bulundu.