“Sanatın amacı, günlük hayatın tozunu ruhlarımızın üzerinden temizlemekti.” - Pablo Picasso

Cumhuriyet tarihinde çok değerli sanatçıların yolunun geçtiği Tan Evi Kültür Avlusu, 1001 Müzayede işbirliğiyle ilki 14 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan müzayedelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Güzel sanatların zamandaki yolculuğunda geçmişten geleceğe köprüler oluşturarak; ustalarla yeni yetenekleri birbirinden kıymetli eserlerle daha fazla sanatseveri buluşturma hedefi doğrultusunda yola çıkan 1001 Müzayede; 14 Nisan Pazar günü, saat 14.00'te Çağdaş Sanat Müzayedesi'yle hayata geçiyor.

Müzayede öncesinde www.1001muzayede.com web sitesini üzerinden eserleri inceleme imkanının yanı sıra, online müzayedeye katılarak seans öncesi teklif verme seçeneği de mevcut.

Tan Evi Kültür Avlusu Hakkında:
Tan Evi Kültür Avlusu, 84 yıllık geçmişiyle İstanbul'un gözbebeği tarihi yarımadanın en güzel bölgesinde, Halil Lütfü Dördüncü İş Merkezi içerisinde yer almaktadır.

Adını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat verdiği TAN Gazetesi, yayın hayatına 23 Nisan 1935 yılında başlamış, döneminin gerçeklerini yansıtma çabasında olan genç ve yetenekli yazarlara fırsat tanımıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine tanıklık etmiş, çok değerli ustalarıyla ve yayınlarıyla Türk basın tarihine damgasını vurmuştur.

Tan Evi Kültür Avlusu, gazetenin yayınlandığı mekanda kapılarını 4 Aralık 2014 tarihinde “Yokuşun Başı: Demokrasi Mücadelesinde Tan Gazetesi, 1935-1945” sergisiyle açmıştır. Sergi ile birlikte yerli yabancı sanatçılara, değerli bilgi ve fikirlerini söyleşi ya da panellerle paylaşmak isteyen aydınlara ve sayısız ziyaretçiye hizmet vermeye başlamıştır.


İlgili Kişi:
Merve Aydın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
mervea@marjinal.com.tr