Düzce Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, “Yalıtım Teknikleri” dersi kapsamında İZOCAM‘ı ziyaret etti. Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Mert KILINÇEL rehberliğinde gerçekleştirilen ziyaret, firma hakkında kısa bir bilgilendirme toplantısı ile başladı. İZOCAM’ın geçmişten bugüne kadar olan gelişim süreçlerinin anlatıldığı toplantıda, firmanın büyüme sürecine ilişkin önemli bilgiler verildi. İzocam’ın İzopor, Foamboard ve Tekiz üretim tesislerini gezen öğrencilere, İzocam GEBKİM Tesis müdürü Özgür Öktem, fabrikadaki iş akışı hakkında önemli bilgilerin paylaşıldığı bir sunum yaptı ve bu sunum ve öğrenciler tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Öğrencilerin büyük bir ilgi ile dinledikleri sunumda, İzocam İnsan Kaynakları Birimi’nden İşe Alım ve Yetenek Yöneticisi S. Nilgün Özbey Başarır ise öğrencilerin zorunlu staj dönemlerini bu firmada gerçekleştirme şansı elde etmeleri durumunda elde edecekleri kazanımları aktardı. Gezi sırasında öğrencilerle bir araya gelen İzocam Personel ve İdari İşler Yöneticisi Hakan İmren de üniversitede alınan teorik bilgilerin iş hayatında nasıl uygulamaya geçtiği ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak öğrencilerin sektör ve çalışma şartları hakkındaki sorularını yanıtladı.

Düzce Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri’nin ziyaret ettiği 86.065 m²’lik alanda bulunan GEBKİM tesisinde yıllık 560 bin m³ kapasiteli ekstrüde polistiren (Foamboard), 6 bin ton kapasiteli ekspande polistiren (İzopor) ve İzocam Tekiz tesisinde 4 milyon m² taşyünü ve poliüretan yalıtımlı panel ve 3 milyon m² trapez kapasitesiyle sanayi yapılarına yönelik nitelikli ve hızlı çözümler üretiliyor.