Türk Hava Yolları’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi ve Dubai’nin ardından 3. uçuş noktası olarak Sharjah’a düzenleyeceği seferler, İstanbul-Sharjah-İstanbul parkurunda icra edilecek.


 
Hat açılışı programında açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur: ‘’İstanbul Havalimanı ile birlikte Türk havacılığında ve turizm sektöründe yeni bir dönem başladı. Yeni, devasa operasyon merkezimiz bize uçuş ağımızı genişletme noktasında eşsiz bir performans sergileme avantajı sağlıyor. Bugün, yeni dönem stratejimizin bir parçası olarak Sharjah'ı, Birleşik Arap Emirlikleri'nde, Abhu Dhabi ve Dubai'den sonra üçüncü destinasyon olarak Türk Hava Yolları'nın sürekli genişleyen uçuş ağına eklediğimiz için oldukça mutluyuz.” dedi.
 
Türkçede Şarika olarak da adlandırılan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin üçüncü büyük ve en kalabalık noktası olan Sharjah, 1998 yılında Arap Dünyası’nın Kültürel Başkenti seçildi. Çöl sıcağından kaçarcasına kurulmuş bir kıyı kenti olan Sharjah, eski ama modern, nüfus yoğunluğuna rağmen huzurlu; ayrıca tarih, kültür ve ekonomi yönünden de zengin bir yer olması nedeniyle buraya seyahat eden turistlerin ilgisini çekmektedir.
 

Sharjah’a 11 Nisan 2019 tarihi itibarıyla tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No.

Günler

Kalkış

Varış

TK 754

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar

IST

00:20

SHJ

05:55

TK 755

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar

SHJ

06:50

IST

10:35