İstanbul Havalimanı’na ulaşım konusunda Havaist otobüslerini tercih eden THY uçuş ekipleri, havalimanı içerisindeki son duraktan bindikleri ring araçlarına da ücret ödemeye başladı.

Airporthaber.com’un haberine göre, İstanbul Havalimanı’na ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan uçuş ekipleri dünden itibaren yeni bir ücret tarifesi ile karşı karşıya kaldı. İstanbul’un çeşitli noktalarından hareket ederek İstanbul Havalimanı’na ulaşan Havaist otobüslerini tercih eden uçuş ekipleri, havalimanındaki son durakta bir başka araca aktarma yapmak zorunda kalıyor. Ekip odasının olduğu bölgeye ulaşmak için havalimanında bir araç daha kullanmaları gereken uçuş ekipleri, düne kadar ücretsiz olarak kullandıkları bu araçlara da ücret ödemeye başladı.

Ring aracı olarak tabir edilen ve Havaist otobüs duraklarının olduğu noktadan uçucuları ekip odasının olduğu noktaya taşıyan araçlar ekiplerden ücret talep etmeye başladı.

Kişi başı 2 lira 60 kuruşluk ücreti ödemek zorunda kalan uçuş ekipleri, ikinci araç için uygulanan ücret tarifesine tepki gösterdi.

Araçlarda pos cihazlarının da bulunduğu ve üzerinde para olmayan ekiplerden ücretin kredi kartlarından tahsil edildiği de öğrenildi.

Bilindiği gibi Havaist otobüsleri İstanbul’un çeşitli noktalarından günün belirli saatlerinde İstanbul Havalimanı’na seferler düzenliyor. Ücretler ise 12 TL ile 30 TL arasında değişiyor.