Xinhua Ajansı'nın haberine göre, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve eşi Peng Liyuan, konuk yabancı liderler ve eşleriyle birlikte Pekin'in kuzeyindeki Yanqing bölgesindeki bahçecilik sergisini 28 Nisan Pazar günü ziyaret etti.

Pekin 2019 Uluslararası Bahçecilik Sergisi için Çin'e gelen yabancı konuklar, Xi ve Peng tarafından fuar parkının Çin pavyonunda karşılanıp kabul edildiler. Konuklara, karakteristik bitkilerle bezenmiş değişik bölgelerin sergileri ve farklı yerlerin kendine özgü bahçecilik sanatını gösteren sunumlar tanıtıldı.

Xi, Çin pavyonunun yalnızca harika bahçeciliğiyle gurur duymakla yetinmediğini, üstelik ülkesinin yeşil bir yaşam peşinde koşma ve dünyanın geri kalanıyla da kalkınmanın getirilerini paylaşmaya istekli olduğunu gösterdiğini söyledi.

Öte yandan liderler grubu Kamboçya, Çek Cumhuriyeti, Cibuti, Kırgızistan, Myanmar, Nepal, Pakistan, Japonya, Singapur ve Tacikistan'ın uluslararası bahçıvanlık bölgesindeki bahçelerini ziyaret etti ve bir ağaç dikme töreninde bulundu.