YUSUF ZENGİN

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi’ndeki Yeniçiftlik sahiline hala doğalgaz bağlanamaması başta bölge sakinleri olmak üzere tatilcilerin büyük tepkisine neden oluyor. On binlerce yazlığın sakinleri ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'tan biran önce yazlıklara doğalgaz bağlanmasını istiyor.

Yaz tatiliyle birlikte tatilcilerin akınına uğrayan gözde merkezlerden Marmaraereğlisi’ndeki Yeniçiftlik sahilinin sakinleri, verilen sözlere rağmen bir türlü doğalgaz hattı bağlanmamasına
büyük tepki duyuyor. Başta bölge sakinleri olmak üzere tatilciler de, doğalgaz konusunda bugüne kadar yaptığı şikayetlere hiçbir sonuç alamadı.

KAPTAN LIFE SAKİNLERİ MAĞDUR

Kaptan Life site sakinleri de, bugüne kadar yaptıkları tüm girişimlere ve belediye yetkililerinin verdiği sözlere rağmen hâlâ doğalgaz hattının bağlanmamasına tepki gösterdi. Büyük mağduriyetin biran önce sonlandırılmasıni isteyen site sakinleri, "Yerel belediyeden bu konudaki beklentilerimiz hüsranla sonuçlandı. Ancak ikinci kez Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Albayrak'ın mağduriyetimizi gidereceğinden eminiz. Bölge halkı olarak Albayrak'a destek verdik. Şimdi Başkanımızdan doğalgaz sorununu çözmesini bekliyoruz." dedi.

YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Yazlıkçıların, tatil beldesindeki doğalgaz sorununu çözeceğine inandıkları CHP'li Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ikinci kez seçildi. Yoğun bir seçim kampanyası dönemi geçiren Başkan Albayrak, 2019-2024 dönemi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olurken, halkın taktiriyle bu göreve ikinci defa getirildi.

Başkan Kadir Albayrak, göreve geldiği ikinci dönemde daha çok hizmet sunmak için çalışacağına dikkat çekerek, "Atılan temeller, ikinci dönemde daha da yükselecek. Tekirdağ; gayet samimiyetle söylüyorum, Trakya'nın merkezi, Türkiye'nin yıldızı, Balkanların merkezi ve dünya şehirleri ile yarışan büyükşehirler arasına girecektir." dedi.