Sanatın ve kültürün merkezi haline gelen İstMarina Sanat, 21 Ekim – 06 Aralık 2019 tarihleri arasında 15 sanatçının eserlerinin sergileneceği “Bu Ben Değilim!” isimli resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapacak…
Sosyal ve kültürel etkinlikleri denize nazır konumunda sunan şehrin sanat merkezi İstMarina Sanat, yeni bir resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Bu Ben Değilim!” isimli resim ve heykel sergisi 21 Ekim Pazartesi günü sanat severlerin beğenisine sunulacak.

15 sanatçının eserlerinin sergileneceği sergide, resim ve heykele dair seçkin örnekler yer alacak. İstanbullular, sanatın özgün örneklerini 06 Aralık 2019 tarihine kadar İstMarina Sanat’ta ziyaret etme imkanı bulacak.

‘’Bu Ben Değilim! ‘’ resim ve heykel sergisinde Ahmet Doğan, Berk Kakeci, Berke Uysal, Büşra Ürer, Can Açıkgöz, Dilara Çakal, Doğanay Odabaş, Erkan Şakar, Gökhan Gümülcine, Gürkan Çakır, Hakkı Kandır, İrem Hakyemez, Selma Hekim, Sinan Yılmaz, Sümeyye Aydemir’in eserleri sergilenecek.

İstMarina Sanat, yeni resim ve heykel sergisi ile zamanını sanatla iç içe geçirmek isteyenleri sanat galerisine bekliyor.

Serginin Teması:

Taşın, ağacın içinden çıkar heykel, demirin bükülmesiyle anlamlanır. Bir şey kendi içinden başka bir şeye dönüşür. Ortaya çıkan hem özünü taşır üstünde hem de bambaşka bir şeydir artık. İnsan dönüşür zamanla... Zaman, mekan, söz, acı, aşk, ölüm hem bambaşka biri yapar bizi hem de neysek onun altını çizer. Tek bir ben, tek bir kimlik yoktur bu yüzden. Kırılmış bir aynanın görüntüyü çoğaltması gibi bütün bin parçadan oluşur. Kim hangi “ben”e aittir artık?

Bir fırçanın ucundan yansıyandır resim. İçinden türlü duyguyu bir tablonun üzerine damla damla döken, kimi zaman savuran ve hep renkli ve renksiz ve tutkulu ve ateşli ve sönük. Dönüşür, tıpkı duygular gibi, devrilir günler ve hayat gibi dönüşür. Ucu bucağı olmaz, köşeleri yoktur ve çoğu zaman zaman da barındırmaz. Tektir ve çoktur ve hiçtir ve her şeydir. Kimdir, nedir, ben midir sen midir bilmediğindir resim.