Türk Hava Yolları’nın amatör golf turnuvası ‘Turkish Airlines World Golf Cup’ın bu yılki finalinde iki gün süren heyecanlı rekabetin ardından zirvenin sahibi ABD- Chicago’dan Luke Zhao oldu.

Turkish Airlines World Golf Cup 2019’da final mücadelesinin ardından toplam 93 puanla ABD’den Luke Zhao şampiyon olurken, Japonya’dan Tomohiro Uemur ikinci, Türkiye’den Ayşen Erdoğan da üçüncülüğü elde etti. En iyi `Gross` sayısını Kolombo’dan Sachin de Silva kazanırken, “Nearest The Pin” ödüllerini ise erkeklerde Mariano Rodrıguez, bayanlarda ise Christine Ochola kazandı.

101 OYUNCU KATILDI

Dünyada 70 ülkeden 101 oyuncunun yer aldığı final serisi, Antalya Cornelia Golf Kulübü'nde oynandı. Turnuvada mücadele eden amatör oyuncular ise, bu yıl toplamda 101 destinasyonda gerçekleştirilen Turkish Airlines World Golf Cup eleme müsabakalarının kazanan isimleriydi.

“EN İYİ KURUMSAL TURNUVALARDAN BİRİ”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı turnuva finaline ilişkin yaptığı açıklamada; “Bu yıl yedincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup her yıl olduğu gibi yine yoğun rekabetin yaşandığı büyük bir heyecanla tamamlandı. Dünyanın en iyi kurumsal golf turnuvalarından biri olan Turkish Airlines World Golf Cup, dünya genelindeki golf severler üzerinde tesis ettiği ilgi düzeyini her geçen yıl daha da artırıyor. Gelecek finallerin heyecanını yaşamak için şimdiden sabırsızlanırken, bu yılın yeni şampiyonu Luke Zhao’yu tebrik ediyorum.” dedi.