Cidde-Washington seferini gerçekleştiren yolcu uçağında iki yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Uçak, Kanada'ya acil iniş yaptı.

Saudia'ya ait Boeing 777-300ER tipi uçak Cidde'den havalanarak Washington D.C'ye doğru hareket etti. SV35 sefer sayılı uçakta bulunan iki yaşındaki bir çocuğun rahatsızlanması üzerine pilotlar acil iniş kararı aldı.

Kanada'nın St. John Uluslararası Havalimanı'ndaki hava trafik kontrolörleriyle irtibat kurularak sağlık ekiplerinin hazır olması istendi. Havalimanına güvenli bir şekilde iniş yapan uçağı apronda polis ve sağlık ekibi karşıladı. Ancak iki yaşındaki çocuğun kısa süre içerisinde hayatını kaybettiği belirtildi.

St. John's Uluslararası Havalimanı'nda yaşanan olayla ilgili konuşan eylaet polisi ölümle ilgili herhangi bir şüpheli durum olmadığını açıklarken, kesin ölüm nedeninin daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Hayatını kaybeden iki yaşındaki çocukla ilgili işlemlerin tamamlanmasından sonra SV35 sefer sayılı uçak yaklaşık 5 saat sonra tekrardan havalanarak Washington'a hareket etti.