158 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve dünyanın en büyük iki mobilya fuarından biri olan CNR İMOB, özellikle Türkiye ve yakın coğrafyası için "Mobilyanın Ticaret Merkezi" olarak biliniyor. Fuara katılan firmalar, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nun mobilya ihtiyacının çok önemli bölümünü karşılıyor.

Dünya Mobilyayı İMOB'dan Alıyor
158 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve dünyanın en büyük iki mobilya fuarından biri olan CNR İMOB, özellikle Türkiye ve yakın coğrafyası için "Mobilyanın Ticaret Merkezi" olarak biliniyor. Fuara katılan firmalar, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nun mobilya ihtiyacının çok önemli bölümünü karşılıyor.

Her yıl dünya mobilya üreticileri tarafından yoğun ilgi gören CNR İMOB'un 150 bin metrekarelik sergi alanında 2021'e kadar yer bulunmuyor. Fuarın, 2021 yılında düzenlenecek 17.si için yabancı katılımcılara ayrılan bölümü ise neredeyse dolmak üzere.

Her yıl üzerine değer katarak kendi alanında liderliğini devam ettiren CNR İMOB, Türkiye mobilya sektörünü uluslararası arenadaki en büyük gücü olarak organize ediliyor.
Detaylı Bilgi

Tekneler Şubat 2020'de Karaya Çıkacak
Dünyanın en büyük iki tekne ve yat fuarından biri olan 15. Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı - CNR Avrasya Boat Show, 21 Şubat - 01 Mart 2020 tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde binlerce deniz severi buluşturmaya hazırlanıyor!

Dünyanın dört bir yanından ciddi alıcıları ağırlayacak olan CNR Avrasya Boat Show'un 85 bin metrekarelik fuar alanında, üstün performanslı, şık dekorasyonlu ile dünyaca ünlü megayat, motoryat ve yelkenli markası bir araya gelecek.

Fuarda, ithal ve yerli üretim megayat, yelkenli, motoryat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar, konsepte uygun giysi marka ve üreticilerinin de aralarında olduğu, denizcilik sektörüne dair her şey yer alacak.
Mersin'den Başkomser Nevzat Geçti!
Mersin ve bölgesinin en önemli kültür etkinliği olan Mersin CNR Kitap Fuarı, bu yıl 5'inci kez kitapseverleri bir araya getiriyor. 23 Kasım'da açılan fuar CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliği ve KOSGEB desteği ile düzenleniyor.

Mersin CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi'nde, 100'ün üzerinde yayınevi ve 300'ü aşkın markaya ait kitapların okuyucularıyla buluştuğu fuarın onur konuğu Başkomser Nevzat karakterinin yaratıcısı, polisiye romanların güçlü ismi Ahmet Ümit oldu. Mersin ve yakın coğrafyasının en büyük kültülel etkinliği olan fuarda Ümit'e gösterilen ilgi, ufak bir izdihama da neden oldu.
Detaylı Bilgi

11 Bin 952 İhracatçıya Yeşil Pasaport

Ticaret Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2020 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunum yapan Pekcan, ihracatın hemen her alanıyla ilgili kritik desteklerinin söz konusu olduğunu belirtti. Pekcan, "Bugüne kadar 11 bin 952 ihracatçımıza hususi damgalı yeşil pasaport temin ettiğimizin de altını çizmek isterim." ifadesini kullandı.
Pekcan, Türkiye'nin, sağlık hizmetlerinden bilgisayar oyunlarına, müteahhitlik ve teknik müşavirlik hizmetlerinden dizi film ihracatına kadar pek çok alanda rekabet gücü yüksek ihracatçı ülke konumunda olduğunu vurgulayarak, "Müteahhitlik firmalarımız 126 farklı ülkede toplamda 9 bin 900 proje ile 392,7 milyar dolarlık fiili proje gerçekleştirmiş bulunmaktadır. " diye konuştu.

En Büyük Markalar Alım Yapacak
Dünya ayakkabı sanayi temsilcileri, katılımcıları ve ziyaretçileri, 1-4 Nisan 2020 tarihleri arasında, sektörün dünyadaki en büyük iki fuarından biri olan AYMOD'da buluşacak. AYMOD - İstanbul Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nda, yerli ve yabancı 25 bin sektör alıcısını katılımcı firmalar ile bir araya gelecek.

Yüklü miktarda ayakkabı siparişi veren FLO, VAKKO, BOYNER, HARVEY NICHOLS, BRANDROOM, LC WAIKIKI, ALDO, FOOTLOCKERS, ADIDAS, BAMBİ, TIFLANI, BEYMEN, AYAKKABI DÜNYASI, DEFACTO, DEICHMANN, DERİMOD, ELLE SHOES gibi büyük markaların alım yapacağı fuar global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde organize edilecek.
Detaylı Bilgi

65 Ülkeden Alım Heyetleri Gelecek!

Türk asansör sektörünün yeni tasarım, son teknoloji ve hizmetlerinin sergileneceği 5. Uluslararası Avrasya Asansör Fuarı, İstanbul'un 2020 yılındaki tek asansör fuarı olarak 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında organize edilecek. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde hayata geçirilecek fuar, şimdiye kadar sektör için düzenlenmiş en geniş kapsamlı alım heyeti organizasyonuna da ev sahipliği yapacak. Ticaret Bakanlığı'nın desteklediği alım heyeti organizasyonu ve CNR Holding'in düzenleyeceği hosted buyer programı ile fuara 65 ülkeden özel alım heyetleri getirilecek.