Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde şirkin kurumsal kimliğini kullanarak sahte satış yapan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması için bir duyuru yayınlamıştı. Dolandırıcılar farklı taktiklerle vatandaşın cebindeki paraya göz dikmeye devam ediyor.

İnternet üzerinden sahte ilanlar yayınlarayak vatandaşları dolandırmaya çalışan şahıslar THY adını kullanarak yeni taktikler deniyor. Sahte ilanlarla Türk Hava Yolları kayıp eşya biriminde unutulmuş imajı vererek Samsung S8 tipi akıllı telefon sattıklarını iddia eden şebeke üyeleri, yayınladıkları ilanda THY logosunu kullanmanın yanısıra "Turkish Airlines Güvencesiyle" yazısıyla da vatandaşlara güven aşılamaya çalışıyor.

THY UYARMIŞTI

Türk Hava Yolları geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan bir duyuruyla benzer ilanlara ve dolandırıcılara itibar edilmemesi konusunda uyarmıştı. THY'den yapılan uyarıda, bazı sosyal medya kanalları ve internet sitelerinde, kendilerini THY uçaklarında unutulan eşyaların satışını gerçekleştiriyor olarak lanse eden profillerin tespit edildiği belirtilerek, "Bahse konu kişi ve sayfaların Türk Hava Yolları ile ilgisi bulunmamaktadır. Yolcularımızın bu tip ilanlara itibar etmemeleri önemle rica olunur." denilmişti.