Türk Hava Yolları ve Malezya Havayolları, yeni pazarlara girebilmek ve yolcularına daha fazla seyahat seçeneği sunmak amacıyla codeshare (kod paylaşımı) anlaşması imzaladı.

Malezya Havayolları Genel Müdürü İzham İsmail, yaptığı açıklamada, Malezya Hava Yolları’nda yolculara sağlanacak seçeneklerin çoğalacağına vurgu yaparak Türkiye’deki büyük ve Turistik şehirlere ulaşımın sağlanacağını belirtti. Ayrıca bu anlaşmayla, Asya Pasifik’te yer alan Malezya’ya daha çok turist gelmesi bekleniyor.

Türk Hava Yolları'nın Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat, Malezya Havayolları ile imzalanan bu anlaşmanın her iki şirket ve her iki ülke için faydalı olacağını söyledi.

Bolat, “Bugün imzaladığımız bu anlaşma ile yolcularımıza daha iyi bağlantı seçenekleri sunma ve yolcu deneyimini çok daha rahat bir boyuta taşımayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Bu işbirliği kapsamında, Türk Hava Yolları, Malezya ve Avustralya'da yeni yerler sunacak. Malezya Hava Yolları’da, Türkiye’nin yurt içi noktalarına ulaşabilecek.

Bu kod paylaşımı işbirliği kapsamında Türk Hava Yolları , Malezya Hava Yolları Brisbane (BNE), Adelaide (ADL), Melbourne (MEL), Perth (PER), Sidney (SYD), Auckland (AKL) ve Kuala Lumpur'dan 12 Malezya iç hat uçuşları için kod paylaşımı yapabilecek.

Öte yandan, Malezya Hava Yolları da, Türk Hava Yolları tarafından işletilen ana hatlara (Kuala Lumpur-İstanbul) ve Ankara'ya (ESB), Antalya'ya (AYT), İzmir'e (ADB) uçuş kodunu kullanabilecek.